مطالبه پلیس؛ کوتاه شدن اطاله دادرسی در پیگیری پرونده مجرمان خشن

مطالبه پلیس؛ کوتاه شدن اطاله دادرسی در پیگیری پرونده مجرمان خشن

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده ناجا در حاشیه برگزاری بیست و چهارمین گردهمایی سراسری معاونان فرهنگی اجتماعی فراجا گفت: بر اساس برآوردهای اجتماعی، سرقت یکی از دغدغه‌های مردم بوده و شایسته است که برای مقابله با این پدیده ناامن ساز در جامعه اقدامات پیشگیرانه اجتماعی و انتظامی و فرهنگ ساز صورت گیرد.

وی با اشاره به نشست تخصصی چند ساعته طی روزهای اخیر با دادستان کل کشور عنوان کرد: در این نشست تخصصی و مهم بر تناسب اقدامات قضائی با انتظامی به ویژه با محوریت تناسب جرم و مجازات تاکید شد و به تصمیمات مثمرثمری رسیدیم.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور عنوان کرد: در این نشست ما کوتاه شدن اطاله دادرسی به خصوص در پیگیری پرونده مجرمان جرایم خشن را مطالبه کردیم و برابر اتفاق نظر و تصمیمات این جلسه، تشکیل ستاد، شعبه و قاضی ویژه به منظور برخورد با این جرایم با نگرشی بر اقدامات بازدارنده در دستور کار قرار گرفت که طی روزهای اخیر این مهم توسط ریاست قوه قضائیه رسانه‌ای شد.

سردار رضایی تاکید کرد: بر تشدید برخورد با مجرمان جرایم خشن، سارقان، زورگیران و متجاوزان به ناموس و آرامش مردم تاکید ویژه ای داریم و هیچ گونه مماشاتی در برخورد با کسانی که بخواهند حقوق شهروندی و امنیت مردم را خدشه دار کنند، نداریم.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور از فعالیت گشت‌های ویژه انتظامی طی روزهای آینده خبر داد و مطرح کرد: این گشت‌های ویژه انتظامی با رصد تحرکات مخلان امنیت و در چارچوب قوانین و اختیارات به برخورد با مجرمان می‌پردازند.

منبع : مهر