معاون وزیر ورزش: 11 هزار بلیت به تماشاگران ایرانی جام جهانی اختصاص یافته، اما این پایان کار نیست

معاون وزیر ورزش: 11 هزار بلیت به تماشاگران ایرانی جام جهانی اختصاص یافته، اما این پایان کار نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سینا کلهر که برای گفت‌وگو و مذاکرات با موضوع جام جهانی به قطر سفر کرده، در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: امروز (سه‌شنبه) ملاقات‌هایی درباره موضوعات مختلف جام جهانی از جمله بررسی افزایش سهمیه حضور تماشاگران ایرانی در بازی‌های تیم ملی برگزار شد که خوشبختانه تا این لحظه، اختصاص 11 هزار بلیت به تماشاگران ایرانی قطعی شده است. این بلیت‌ها اکنون در اختیار وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال است و به‌زودی با تعیین و اعلام ساز و کار، نحوه فروش و توزیع این بلیت‌ها هم مشخص خواهد شد.

وی درباره مبلغ بلیت‌های موجود گفت: قیمت بلیت درجه یک بازی‌های تیم ملی حدود 7 میلیون و 500 هزار تومان است که قیمت مناسبی برای هواداران فوتبال جهت تماشای بازی‌های جام جهانی است. نکته دیگر اینکه همچنان پرونده بلیت‌ها برای ما باز است. این احتمال وجود دارد که ان‌شاءالله بتوانیم در آینده سهمیه بلیت‌های بیشتری را برای تماشاگران مشتاق ایرانی بگیریم و این 11 هزار قطعه بلیت، تعداد نهایی بلیت‌های ما در جام جهانی نیست. مسئولان قطری قول همکاری دادند تا با توجه به شرایطی که وجود دارد، باز هم بتوانیم بلیت‌های بیشتری بگیریم.

 

معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به مذاکرات خود در قطر خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موارد مورد بحث، به بلیت بازی‌هایی اختصاص داشت که ممکن است در شرایط معمول با استقبال چشمگیری همراه نشود و قرار شد بعد از پایان فرایند بلیت فروشی و مشخص شدن این بازی‌ها  با تعاملی که بین ایران و قطر وجود دارد، این امکان برای تماشاگران ایرانی فراهم شود که بتوانند بلیت این بازی‌ها را خریداری کنند. این موضوع از این حیث می‌تواند حائز اهمیت باشد که امکان سفر یک روزه ایرانی‌ها به قطر وجود دارد و تماشاگران ایرانی می‌توانند بلیت سایر بازی‌ها را بخرند. آنها می‌توانند در سفری یک روزه، تجربه حضور در جام جهانی را کسب کنند و به کشور برگردند.

کلهر با اشاره به اهمیت حضور نمایندگان رسانه‌های گروهی ایران برای پوشش جام جهانی عنوان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که درباره آن به گفت‌وگو پرداختیم، ساماندهی و سازماندهی خبرنگاران و عکاسان ورزشی بود. بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته، فیفا برای اسکان خبرنگاران و عکاسانی که خودش آنها را تأیید می‌کند، مکان‌هایی را تعیین کرده که مبلغ مصوبی دارند و این اماکن نمی‌توانند بالاتر از مبالغ تعیین شده پولی دریافت کنند. بنابراین فدراسیون فوتبال باید با پیگیری موضوع، شرایط را برای استفاده نمایندگان رسانه‌های گروهی ایرانی از این اماکن اقامتی فراهم کند. بر اساس بررسی‌های به عمل آمده اگر این اتفاق رخ دهد، هزینه اسکان قابل قبول و سبک‌تر خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به برنامه‌های فرهنگی پیش‌بینی شده برای اجرا در خلال برگزاری رقابت‌های جام جهانی بیان کرد: موضوع دیگر، فعالیت گروه‌های بومی و محلی ذیل فدراسیون بومی و محلی جمهوری اسلامی در مناطق تعیین شده بود که بعد از رایزنی انجام شده، مقرر شد ادامه مذاکرات با شرکتی که مسئولیت این کار را برعهده دارد، فردا صورت گیرد تا بتوانیم مسیر اجرایی این کار را فراهم کنیم. در صورت پیشرفت مذاکرات، این اقدام در کنار سایر فعالیت‌های فرهنگی که نهادهای مسئول مثل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت میراث فرهنگی انجام می‌دهند، صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم