معرفی ملی‌پوشان ایران در مسابقات انتخابی المپیک آب‌های آرام/ برنامه مسابقات اعلام شد

معرفی ملی‌پوشان ایران در مسابقات انتخابی المپیک آب‌های آرام/ برنامه مسابقات اعلام شد

به گزارش تسنیم، تیم ملی آب‌های آرام ایران با 5 قایقران در مسابقات انتخابی المپیک آبهای آرام در پاتایا تایلند حضور دارد.

‌‌ایرج اقلیمی، الیاس اقلیمی و مهسا مجللی اعضای کادر فنی تیم ایران در این مسابقات هستند.

ملی‌پوشان و موادی که نمایندگان کشورمان در آن حضور دارند به شرح زیر است:

علی آقا میرزایی – کایاک یک‌نفره 1000 متر آقایان
عادل مجللی – کانوی یک‌نفره 1000 متر آقایان
هدیه کاظمی – کایاک یک‌نفره 500 و 200 متر بانوان
آتنا رئوفی و پریسا محمدزاده – کانوی دونفره 500 متر بانوان

ملی‌پوشان ایران از فردا (چهارشنبه 15 اردیبهشت‌ ماه) به مصاف رقبا می‌روند.

برنامه و گروه‌بندی مسابقات آبهای آرام انتخابی المپیک در تایلند مشخص شد و ملی‌پوشان کشورمان با حریفان خود آشنا شدند.
برنامه رقابتی ملی‌پوشان ایران به شرح زیر است:

چهارشنبه 15 اردیبهشت
هدیه کاظمی در مرحله مقدماتی کایاک تک‌نفره 500 متر با حریفانی از ژاپن، اندونزی و چین تایپه رقابت خواهد کرد. دو قایق اول به طور مستقیم راهی فینال می شوند و باقی باید در نیمه نهایی برای رسیدن به فینال پیکار کنند. مسابقه نیمه نهایی نیز همین روز برگزار می شود که 4 قایق اول فینالیست می شوند و قایق های دیگر حذف خواهند شد. مسابقه فینال این ماده نیز همین روز برگزار خواهد شد و بهترین های آسیا برای رسیدن به سهمیه المپیک مسابقه خواهند داد.

قایق دو نفره بانوان ایران هم با ترکیب پریسا محمدزاده و آتنا رئوفی در مسافت 500 متر تک رقابتی برای رسیدن به سهمیه المپیک دارد و با حریفانی از کشورهای قزاقستان، اندونزی، تایلند و ژاپن پیکار می‌کند.

پنجشنبه 16 اردیبهشت
در اولین مسابقه علی آقامیرزایی نماینده کشورمان در کایاک تک‌نفره 200 متر است و در مرحله مقدماتی با حریفانی از چین، چین تایپه، قزاقستان، سنگاپور و عراق رقابت خواهد کرد. دو قایق اول راهی نیمه نهایی می شوند و قایق های دیگر در شانس مجدد برای صعود به نیمه نهایی پیکار خواهند کرد. در شانس مجدد 6 قایق اول به نیمه نهایی صعود می کنند و باقی حذف خواهند شد. در نیمه نهایی 4 قایق اول فینالیست خواهند شد.

هدیه کاظمی نیز در این روز مسابقه خواهد داشت و نماینده کشورمان در کایاک تک‌نفره 200 متر خواهد بود و در مرحله مقدماتی با حریفانی از کره جنوبی ،اندونزی و ژاپن مسابقه می دهد که دو قایق نخست به فینال صعود می کنند و قایق های دیگر به نیمه نهایی می‌رسند. در نیمه نهایی 4 قایق اول فینالیست خواهند شد و باقی حذف می شوند.

سپس علی آقامیرزایی در مرحه مقدماتی کایاک تک‌نفره 1000 متر به آب خواهد زد و در مرحله مقدماتی با حریفانی از عراق، کره جنوبی، ژاپن، تایلند و قزاقستان مسابقه خواهد داد. در این بخش دو قایق نخست به نیمه نهایی می رسند و قایق های دیگر باید برای صعود به نیمه نهایی دوباره مسابقه بدهند. در شانس مجدد 6 قایق اول به نیمه نهایی صعود می کنند و دیگر قایق ها حذف می شوند. در نیمه نهایی نیز 4 قایق اول راهی فینال مسابقات خواهند شد.فینال مسابقات نیز در همین روز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/