معیشت مردم دغدغه اصلی دولتمردان است

معیشت مردم دغدغه اصلی دولتمردان است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام خطیب وزیر اطلاعات در نشست شورای تأمین استان مازندران با اشاره به روز ارتش جمهوری اسلامی گفت: ارتش جمهوری اسلامی مظهر شجاعت، شهامت و تلاش بی وقفه برای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

حجت‌الاسلام خطیب با اشاره به ظرفیت‌های گسترده مازندران در بخش‌های گوناگون افزود: این ظرفیت‌ها همراه با مردمانی پرتلاش، شهید پرور و تحصیل کرده می‌تواند زمینه توسعه پایدار این استان را فراهم کند.

وی با بیان اینکه مازندرانی‌ها نقش بسزایی در دوران دفاع مقدس ایفا کرده‌اند، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت از آموزه‌های دین مبین اسلام و ائمه اطهار علیهم‌السلام است که در میان مازندرانی‌ها ریشه‌دار و کهن است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه این استان شهدای فراوانی را تقدیم به این نظام و انقلاب اسلامی کرده است، تصریح کرد: باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ترویج و نهادینه شود.

حجت‌الاسلام خطیب با بیان اینکه مازندران دارای ظرفیت‌های فراوانی است که می‌تواند موجب توسعه کشور در بخش‌های مختلف شود، خاطرنشان کرد: این انتظار وجود دارد که برنامه‌ریزی مدونی برای بهره‌وری این ظرفیت‌ها تدوین گردد.

وی با بیان اینکه دولت مردمی سیزدهم به دنبال همکاری با کشورهای همسایه برای استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای برای توسعه است، گفت: هر چند دشمنان با تحریم ظالمانه به دنبال فشار حداکثری به کشور هستند، اما دولت با برنامه‌ریزی مناسب به دنبال ساماندهی معیشت و رفع مشکلات مردم است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد فاصله میان مردم و نظام اسلامی است تصریح کرد: دشمن به شکل چندوجهی و جنگ‌های ترکیبی، رسانه‌ای و … به دنبال ضربه زدن به این نظام است که در تمامی این سال‌ها با رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه و حضور مؤثر مردم و تلاش مسئولین با شکست روبرو شده است.

وی گفت: دشمن از اینکه بتواند مردم را از نظام اسلامی جدا کند، مأیوس شده و امروز دشمن تمام تلاش خود را علیه ایمان، انقلاب و ارزش‌ها برای آسیب زدن به دینداری مردم در پیش گرفته است که یکی از بسترهای آن فضای مجازی است.

وزیر اطلاعات همچنین در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: این استان در هر عصری برای خودش علمای بزرگی داشته و همچنین شهدای گرانقدری دارد و همواره این سرزمین مرکز و ملجأ اهل بیت علیه‌السلام بوده و شیعیان و علویون در این سرزمین بذر عشق و محبت اهل بیت علیه‌السلام را پرورش دادند و همواره یار و یاور و مروج فرهنگ دینی و اسلامی بوده‌اند.

حجت‌الاسلام خطیب گفت: گسترش امنیت اجتماعی جامعه وظیفه دولتمردان، مسئولین و همراهی مردم است که امکانات و ظرفیت‌های موجود را بسیج کنند و علما و نخبگان هم می‌توانند با روشنگری و بصیرت‌افزایی نقش مؤثری در مصون‌سازی جامعه ایفا کنند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه وزارت اطلاعات و جامعه اطلاعاتی کشور و نیروهای مسلح از جایگاه مناسبی در میان مردم برخوردار است، گفت: بزرگترین سرمایه جامعه اطلاعاتی کشور و نیروهای مسلح اعتماد و همراهی مردم است.

حجت‌الاسلام خطیب پس از ورود به ساری با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

حضور در ستاد خبری اداره کل اطلاعات مازندران و پاسخگویی به تماس‌های تلفنی شهروندان بخشی دیگری از سفر وزیر اطلاعات به مازندران بود.

وزیر اطلاعات در این سفر با خانواده شهید نوروزی از شهدای مدافع امنیت دیدار و از صبر و شکیبایی آن‌ها قدردانی کرد.

گفتنی است در نشست شورای تأمین مازندران از تلاش‌های مدیرکل پیشین اطلاعات استان قدردانی و مدیرکل جدید اطلاعات مازندران معرفی شد.

منبع : مهر