مقصودی: اقدامات سیاسی شوراها بر رفع مشکلات مردم می‌چربد

مقصودی: اقدامات سیاسی شوراها بر رفع مشکلات مردم می‌چربد

فارس: فاطمه مقصودی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه 24 دی ماه 99) در جلسه علنی و در جریان بررسی کلیات طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور به عنوان موافق این کلیات اظهار داشت: اصلاحیه قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا در حقیقت جبران کاستی‌ها و مشکلات گذشته است.

وی افزود: متأسفانه ما شاهد عملکرد دردآور شوراهای شهر بودیم و به همین دلیل باید نظارت خود را بر انتخابات شوراها تقویت کنیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشکل اصلی در نحوه نظارت بر انتخابات شوراهاست، نه این که چه کسی این نظارت را انجام می‌دهد.

مقصودی خاطرنشان کرد: کاندیداهای گذشته شوراها متأسفانه این نهاد مردمی را سیاسی کرده و به جای آنکه به دنبال رفع مشکلات مردم باشند، اقدامات دیگر را پیگیری کرده‌اند که البته این موضوع نشانه خلاء قانون است.

وی گفت: باید نحوه چگونگی خدمت به مردم از سوی شوراها را مدنظر قرار دهیم نه این که اصل و کلیت نهاد شوراها در کشور را معضل بدانیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: ما به دنبال تقویت سازوکارهای نظارت بر انتخابات شوراها با اصلاحیه قانون آن هستیم و به همین دلیل باید مانع تخلفات و رانت‌های اعضای شوراهای شهر و روستا شده و رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخابات را به صورت جدی‌تر دنبال کنیم.

مقصودی در پایان افزود: شوراها تصمیمات تأثیرگذاری در شهرها و روستاهای کشور دارند و باید صلاحیت نامزدهای آنها را به صورت جدی مورد بررسی قرار دهیم تا خروجی کار را بالا ببریم.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌