ممنوعیت سفر به شهرهای  قرمز و نارنجی/ شرط سفر به شهرهای زرد و آبی

ممنوعیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی/ شرط سفر به شهرهای زرد و آبی

به گزارش خبرنگار سلامت فارس: علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در کشور، اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقالبله با کرونا که امروز صورت گرفت  در عید نوروز سفر به شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع و سفر به شهرهای دارای وضعیت زرد و آب با رعایت پروتکل‌های سختگیرانه بهداشتی امکان پذیر است.

رئیسی با بیان اینکه وضعیت شادگان در استان خوزستان رو به کاهش است، گفت: نگرانی دیگر ما مربوط به چهارمحال بختیاری است که نشانه هایی می بینین که حتنا باید دقت کنیم تا مبادا ویروس انگلیسی جایگزین ویروس قبلی شود.

وی با تاکید بر اینکه ویروس کرونای انگلیسی در همه استانها پراکنده شده است، گفت: البته موارد غالب همان ویروس کرونای قبلب است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه قزوین استان دیگری است که نگرانی‌هایی درباره آن وجود دارد، بیان داشت: استان البرز نیز نیاز به مراقبت دارد؛البته تا حدودی این وضعیت وجود دارد.

رئیسی با بیان اینکه روند بیماری در کشور با ثبات روبرو است،خاطرنشان کرد: خوشبختانه در استان‌های شمالی با مدیریت خوب روند بیماری رو به کاهش است؛ البته هنوز رفع خطر نشده؛ اما اگر پروتکل‌ها را رعایت کنیم می‌توانیم در هفته‌های آینده وضعیت بهتری را شاهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید از مسافرت کردن خودداری کنیم و سفر می‌تواند باعث جابجایی ویروس کرونا شود،تصریح کرد: تقریبا 3 عید است که مردم ما به دلیل سیل و کرونا محدودیت‌هایی داشته‌اند؛اما باید تا جایی که امکان دارد امسال هم به سفر نرویم تا به یک شرایط با ثبات برسیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به ورود 200 هزار دوز واکسن روسی به ایران،  گفت: 250 هزار دوز واکسن سینوفارم چین هم وارد شده و محموله‌های بعدی نیز بزودی می رسد.

انتهای پیام/