منبع مطلع: تماس حزب لیکود با رام‌الله برای حمایت از نتانیاهو در انتخابات

منبع مطلع: تماس حزب لیکود با رام‌الله برای حمایت از نتانیاهو در انتخابات

فارس: نشریه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» امروز (دوشنبه) از تماس انتخاباتی حزب لیکود با تشکیلات خودگردان فلسطین خبر داد.

این نشریه به نقل از منابع مطلع نوشت یکی از وزرای کابینه رژیم صهیونیستی از حزب لیکود، از مسئولان ارشد رام‌الله خواسته که از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در انتخابات پیش رو حمایت کنند.

بر اساس این گزارش، «فطین ملا» که هم‌اکنون به عنوان معاونت وزیر در دفتر نتانیاهو فعالیت می‌کند نیز با تشکیلات خودگردان تماس گرفته تا آنها اعراب سرزمین‌های اشغالی فلسطین را به رأی دادن به حزب لیکود ترغیب کنند.

به نوشته یدیعوت آحارونوت، این گفت‌وگوها بعد از آن انجام شده که نظرسنجی‌ها از قدرت گرفتن «گیدئون سعر» و «نفتالی بنت» به عنوان سران احزاب رقیب نتانیاهو در انتخابات پیش رو حکایت دارد.

چهارمین انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی طی دو سال اخیر قرار است در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۱ (مصادف با سوم فروردین ۱۴۰۰) برگزار شود.

پیمایش چند روز قبل  شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نشان داد  اگر تمام احزاب ضد نتانیاهو برای مشارکت در انتخابات ائتلاف کنند و یک رهبر مشترک را به عنوان گزینه نخست‌وزیری معرفی کنند، می‌توانند به اکثریت کنست برسند. (جزئیات بیشتر)

بر اساس نتایج برخی نظرسنجی‌ها در فلسطین اشغالی، در صورت ائتلاف کردن احزاب امید جدید، یامینا، یش‌عتید، اسرائیل بیتُنا و آبی‌سفید، می‌توانند به اکثریت ۶۶ کرسی کنست (بیشتر از حد نصاب شصت‌ویک کرسی) برسند و یک گزینه را برای نخست‌وزیری اسرائیل معرفی کنند.

انتهای پیام/ص