مواضع سیاسی «زلفی‌گل» قابل تامل است/ او انسجام فکری ندارد

مواضع سیاسی «زلفی‌گل» قابل تامل است/ او انسجام فکری ندارد

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، در جلسه علنی نوبت صبح روز سه شنبه (۲ شهریور) و در جریان بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی، حسین رجایی نماینده مردم لنجان در مخالفت با محمدعلی زلفی‌گل وزیر پیشنهادی علوم گفت: برنامه های وزیر پیشنهادی به خوبی نوشته شده اما کلی است و برنامه های اقدام و عمل نیست.

رجایی تاکید کرد: وی وضعیت موجود و مسیری را که باید برای تحول و پیشرفت طی شود اعلام نکرده و بازه زمانی برای برنامه‌هایش مشخص نکرده است، لذا برنامه‌های وزیر پیشنهادی قابل سنجش و ارزیابی نیست.

نماینده مردم لنجان در مجلس ادامه داد: تأمین اعضای هیئت علمی برای دانشگاه‌ها، تعیین تکلیف دانشگاه‌های بلاتکلیف مثل دانشگاه علمی کاربردی و تعارض منافع در دانشگاه‌های خصوصی از نقاط ضعف برنامه‌های زلفی‌گل است.

رجایی با انتقاد از نگاه سنتی در برنامه‌های زلفی گل گفت: سال‌هاست کشورهای پیشرفته سیستم آموزش و پرورش خود را تغییر داده‌اند. مقاله های موجود در جهت تولید علم، ثروت، قدرت و نوآوری نبوده است.

نماینده مردم لنجان خطاب به زلفی گل افزود: جناب آقای زلفی‌گل، شما عضو شورای مرکزی بورسیه بودید و در دولت گذشته ظلم بزرگی به دانشجویان بورسیه شد و علیرغم تأکید رهبری هنوز این مشکل حل نشده است.

وی تصریح کرد: منظومه فکری زلفی گل در مسائل کشور منسجم نیست، جریان سیاسی وی نامشخص است. موضع گیری های سیاسی زلفی گل و جریان سیاسی حامیان وی قابل تأمل است.

رجایی گفت: یکی از گزینه های کانون اساتید به ریاست محمدرضا عارف برای وزارت علوم، زلفی گل بود.