موافقت کمیسیون بهداشت مجلس با برنامه‌های «بهرام عین‌اللهی»

موافقت کمیسیون بهداشت مجلس با برنامه‌های «بهرام عین‌اللهی»

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، زهرا شیخی‌مبارکه سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس و در جریان بررسی رأی اعتماد به کابینه وزرای پیشنهادی دولت، گزارش این کمیسیون درباره گزینه پیشنهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را قرائت کرد.

وی با اشاره به اهم برنامه های وزیر پیشنهادی، افزود: او تاکید بر مدیریت کرونا دارد و قرار است فعالیت تمام وقتی به همراه معاونان، مدیران و رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی داشته باشد و انتخاب این افراد را براساس اصل شایسته سالاری قرار خواهد داد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت وزیر پیشنهادی بهداشت تاکید بر محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار در حوزه بهداشتی و آموزش پزشکی داشته و قصد دارد نیروهای ماهر و متخصص در این مناطق بگمارد. همچنین اجرای سیاست های ابلاغی رهبری در حوزه بهداشت و آموزش پزشکی سرلوحه کار وی قرار خواهد داشت.

شیخی تاکید کرد: سیاست های کلی جمعیت، یکپارچه سازی بیمه ها، تقویت خانه های بهداشت و تعامل با مجلس در دستورکار «عین اللهی» قرار دارد.

وی با بیان اینکه همچنین قانون مداری و توجه و به کارگیری مدیران شایسته که خود باعث مبارزه با فساد می شود در دستورکار وی است، اظهار داشت: مردم گرایی، اعتقاد به خرد جمعی و مبارزه با خویشاوند سالاری در ساختار وزارت بهداشت از اهم موارد مورد توجه در برنامه های وزیر پیشنهادی بهداشت است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: اتخاذ راهبردهای افزایش جمعیت، نهادینه سازی طب سنتی و پوشش همه جانبه بیماران از سوی بیمه ها نیز در برنامه های دکتر بهرام عین اللهی قرار داشت.

شیخی با اشاره به جمع بندی این کمیسیون پس از بررسی سوابق و برنامه های وزیر پیشنهادی بهداشت، گفت: مدارک و سوابق وی با واقعیت منطبق بود و در راستای کارکرد وزارت بهداشت قرار داشت، همچنین این کمیسیون وی را فردی شایسته برای تصدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشخیص داد.