مورد مشکوکی از کرونای انگلیسی در استان اردبیل گزارش نشده است

مورد مشکوکی از کرونای انگلیسی در استان اردبیل گزارش نشده است

به گزارش مهر، مریم دادگر بعد در نشست با اصحاب رسانه در استانداری اردبیل اظهار کرد: با توجه به شیوع نوع جهش یافته کرونای انگلیسی در برخی از استان‌ها، مراقبت‌ها در استان در حال انجام است تا به محض مشاهده موارد مشکوک در کنار کنترل و اقدامات پیشگیرانه، زمینه ارتقا سلامت افراد جامعه را به سرعت فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شیب ثابتی را در ابتلاء و بستری به کرونا در استان شاهد هستیم و امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به هیچ وجه در ماه جاری وارد موج چهارم کرونا نشویم چرا که در این صورت کنترل بیماری بسیار سخت و طاقت‌فرسا خواهد بود.

مدیر اطلاع‌رسانی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: برای پرهیز از ورود به این چرخه خطرناک همچنان زدن ماسک و رعایت فاصله ۱.۵ متری و دوری از تجمعات به همه افراد جامعه توصیه می‌شود و در کنار آن عملیات واکسیناسیون هر چند با یک روند کند اما به تدریج و با اولویت گروه‌های مختلف جامعه در حال انجام است که امیدواریم همه این تدابیر و برنامه‌ها به نفع سلامت تک تک افراد جامعه منجر شود.

دادگر افزود: ویروس جدید و جهش یافته کرونای انگلیسی از لحاظ ابتلاء و کشندگی دو تا سه برابر کووید ۱۹ فعلی است که همچنان باید با حساسیت و دقت بیشتر مراقبت‌ها و احتیاط لازم را در رفتارهای اجتماعی انجام دهیم تا موج همه‌گیری کرونا را در استان اردبیل به مانند برخی از استان‌ها شاهد نباشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: قطعاً در این ایام پایانی سال با رعایت موازین بهداشتی به ویژه دوری از خریدهای غیرضرور در بازار و مراکز پرتجمع می‌توانیم ایام عید آرام و کم تنشی را سپری کنیم که اگر خلاف این رویه اتفاق بیفتد، ما مجبور به اعمال محدودیت‌های بیشتر در سطح جامعه خواهیم بود.

دادگر از اصحاب رسانه خواست تا در انجام مأموریت خطیر اطلاع‌رسانی در صحنه دفاع از سلامت مردم در کنار مدافعان سلامت حضوری پررنگ داشته باشند تا شرایط مساعدی را در کنترل بیماری کرونا شاهد باشیم.

مسئول روابط عمومی استانداری اردبیل نیز در این نشست با قدردانی از تلاش یک ساله مدافعان سلامت و همراهی اصحاب رسانه در موضوع اطلاع‌رسانی اضافه کرد: امروز احساس نیاز به امر آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در سطح جامعه با توجه به شیوع کرونای انگلیسی بیش از گذشته احساس می‌شود و همه باید آستین بالا زده و مردم را با خطرات و دغدغه‌های جدی در این حوزه آشنا کنیم.

غلامحسین غاربی بیان کرد: ضرورت دارد در کنار انتقال شرایط آرام در جامعه و پرهیز از هرگونه حواشی، فضای خوبی را برای همه مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی به وجود آوریم تا به دور از هرگونه شرایط شکننده و خطرناک فعلی، زمینه ابتلاء به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن را به حداقل برسانیم.