مورد مشکوک به کرونای انگلیسی در استان فارس تائید نشده است

مورد مشکوک به کرونای انگلیسی در استان فارس تائید نشده است

به گزارش مهر، دکتر اورنگ ایلامی بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه مواردی مشکوک از ویروس جهش یافته کرونا که به ویروس انگلیسی معروف شده در یکی از بیمارستان‌های استان شناسایی و برای تأیید به انستیتو پاستور ارسال شده و در صورت مثبت بودن این تست‌ها، زنگ خطر و هشداری است برای مواجه با ویروس جدیدی که سرایت پذیری و شدت بیماری بیشتری دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در بیست و چهار ساعت گذشته هیچ مورد فوتی در اثر کرونا ویروس نداشته‌ایم و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در فارس را سه هزار و ۲۱۹ نفر است.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: هم اکنون ۵۱۳ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علائم کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر ایلامی همچنین از بهبودی ۱۶۸ هزار و ۱۸۳ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند و بیش از ۹۷ درصد مبتلایان را شامل می‌شود.