مکزیک میزبان مسابقات تکواندو قهرمانی ۲۰۲۲ جهان شد

مکزیک میزبان مسابقات تکواندو قهرمانی ۲۰۲۲ جهان شد

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، با تصمیم شورای اجرایی فدراسیون جهانی و طبق رأی‌گیری آنلاین فوق‌العاده‌، مقرر شد رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۲ به میزبانی کانکون مکزیک و مسابقات قهرمانی نونهالان جهان ۲۰۲۳ در سارایوو بوسنی‌وهرزگوین برگزار شود.

برای میزبانی رقابت‌های قهرمانی جهان، آذربایجان در باکو، لبنان در بیروت، مکزیک در کانکون اعلام آمادگی کرده بودند.

پس از اینکه نمایندگان حاضر در این جلسه در خصوص امکانات کشور خود توضیحاتی را مطرح کردند در نهایت کانکون با ۵۲ درصد آرا موفق شد میزبانی این رویداد را کسب کند. سارایوو بوسنی‌وهرزگوین نیز با اختصاص ۹۲ در صد آرا میزبانی رقابت‌های قهرمانی نونهالان جهان ۲۰۲۳ را بدست آورد.

«چو» رئیس فدراسیون جهانی تکواندو در این جلسه گفت: از اینکه کانکون میزبانی مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ و سارایوو میزبانی رقابت‌های قهرمانی نونهالان جهان ۲۰۲۳ را برعهده گرفته‌اند، خوشحال هستیم. هر دو میزبان ظرفیت‌ها و امکانات خوبی را به نمایش گذاشته‌اند و بدون شک این رویدادها را به خوبی برگزار خواهند کرد.

چو در ادامه گفت: مکزیک تجربیات خوبی را در برگزاری مسابقات جهانی و گرندپری در اختیار دارد و کانکون نیز از این تاریخچه بی بهره نخواهد بود. بوسنی‌وهرزگوین برای نخستین بار است که میزبان رویدادی جهانی است و امیدواریم که این رقابت‌ها بتواند نقش به سزایی در پیشرفت تکواندو در این کشور ایفا کند. تلاش کشورها در جلسه امروز برای کسب میزبانی رقابت‌های جهانی حاکی از علاقه‌مندی آنها برای آغاز رقابت‌ها بوده و می‌توان گفت در سال جدید با ایمنی و اقداماتی موفقیت‌آمیز به استقبال برگزاری مسابقات خواهیم رفت.

پیش از این قرار بود مسابقات قهرمانی جهان فروردین ماه سال آینده و در ووشی چین برگزار شود که به دلیل همه‌گیری مجدد ویروس کرونا و توجه به سلامتی شرکت کنندگان، این کشور از میزبانی رقابت‌ها انصراف داد.

گویانگ کره‌جنوبی نیز طی روزهای ۲۱ تا ۲۴ آوریل (یکم تا چهارم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱) میزبان رقابت‌های قهرمانی جهان پومسه خواهد بود. هرچند که در دو سال گذشته و با شیوع ویروس کرونا، فدراسیون جهانی تکواندو برگزاری چالش‌های مسابقات آنلاین قهرمانی جهان پومسه به منظور ارتقا و جذب علاقمندان به این رشته را در دستور کار خود قرار داده بود.

چو در این جلسه اعلام کرد برگزاری رقابت‌های قهرمانی جهان برای کودکان می‌تواند در توسعه این رشته تأثیر به سزایی داشته باشد. همچنین اصلاحاتی در قوانین مسابقات به تصویب رسید تا رقابت‌ها با پویایی و جذابیت بیشتری برگزار شود.

در این جلسه «چونجائه پارک» نماینده کوکی‌وان نیز برای حضور در جلسه آتی شورای فدراسیون جهانی تکواندو معرفی شد.

جلسه بعدی شورای اجرایی فدراسیون جهانی تکواندو همزمان با رقابت‌های قهرمانی جهان پومسه در گویانگ کره‌جنوبی برگزار می‌شود.

منبع : مهر