میز تخصصی مبارزه با مواد مخدر در صداوسیما تشکیل خواهد شد

میز تخصصی مبارزه با مواد مخدر در صداوسیما تشکیل خواهد شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ پیمان جبلی در مراسم امضای تفاهم‌نامه ستاد مبارزه با مواد مخدر با سازمان صداوسیما گفت: یکی از رسالت‌های رسانه‌ای این سازمان، پرداختن به موضوع مقابله با رواج و گسترش مواد مخدر در جامعه است و بدون تفاهم‌نامه و توافق نیز این وظیفه ذاتی در حال انجام است اما در قالب این تفاهم‌نامه، پروژه‌ها و طرح‌هایی مشخص، در بازه زمانی مناسب اجرا و با شاخص‌های معین ارزیابی خواهد شد.

رئیس سازمان صداوسیما افزود: ظرفیت رسانه ملی، در به نتیجه رساندن طرح‌هایی که باید انجام شود، بسیار قابل‌ توجه است و قطعاً مبارزه با این بلای خانمان‌سوز که جزء اولویت‌های هم کشور و هم رسانه ملی است، با شکل‌گیری این تفاهم، به‌صورت عملیاتی به مرحله اجرا درمی‌آید و ما نیز به وظیفه خود به‌خوبی عمل خواهیم کرد.

وی بیان کرد: صداوسیما با ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌تواند در بخش فرهنگ‌سازی از سریال، نمایش، برنامه‌های سرگرمی که هم مؤثر و هم ماندگار هستند، کار مشترک انجام دهد همچنین در برنامه‌های کوتاه‌مدت همچون خبر بر اساس قوانین و اسناد بالادستی می‌توان هدف‌گذاری و بحث مطالبه‌گری از دستگاه‌ها را هم با همکاری ستاد به صورت مشترک دنبال کرد.

جبلی تصریح کرد: در برنامه تحولی حوزه سیاسی و خبر، 35 میز تخصصی ایجاد شد تا موضوعات در کشور به صورت تخصصی در سازمان دنبال، پخش و پیگیری شود که بحث ایجاد میز حوزه مبارزه با مواد مخدر برای کمک به ستاد تشکیل خواهد شد.

مصطفی محمدی؛ رئیس مرکز طرح، برنامه‌ و بودجه صداوسیما نیز در این مراسم گفت: در دوره جدید هدف و نتیجه‌گرایی در دستور کار قرار دارد و بر اساس رویکرد جدید مدیریت سازمان، در چارچوب طرح عملیات مشترک رسانه‌ای، دستگاه‌های برای نیل به اهداف و تعالی کشور مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی افزود: ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز جزء دستگاه‌های مهم و در اولویت اول سازمان صداوسیما است که از سال‌های قبل اقدامات مشترکی را انجام داده‌اند، در این دوره هر دو نهاد یک اتاق مشترک خواهند داشت تا ماهانه خروجی کار‌ها را بررسی و بر مبنای آن برنامه‌ریزی جدید انجام شود تا به آن نقطه هدفی که آگاه‌سازی، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی است با سرعت بیشتری دست پیدا کنیم.

محمدی متذکر شد: مبتنی بر یک کار پژوهشی و تحقیقاتی انجام‌شده در سازمان و بر اساس نوع نگاه مردم، برنامه‌های مشترک صداوسیما و ستاد مبارزه با مواد مخدر تدوین و از طریق پیام، رادیو، شبکه‌های ملی، استانی و برون مرزی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم