نشست اعضای هیات رئیسه فدراسیون کشتی برگزار شد

نشست اعضای هیات رئیسه فدراسیون کشتی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری مهر، این جلسه با حضور محمدرضا طالقانی، دکتر سهراب کیهانی، سید عبدالرضا موسوی عضو هیأت رئیسه و مسئولان فدراسیون کشتی از جمله علیرضا دبیر رئیس، حمید سوریان نایب رئیس و ابراهیم مهربان سرپرست دبیری برگزار شد و موضوعات مختلفی از جمله هزینه‌های ارزی برای اعزام تیم‌ها به مسابقات مختلف، تسویه بدهی‌های فدراسیون، مجوز پرداخت پاداش به کشتی گیران، تهیه تشک کشتی برای هیأت‌ها و … مورد بحث و بررسی و تأیید قرار گرفت.

در ابتدای جلسه علیرضا دبیر گزارشی از رقابت‌های جهانی نروژ به اعضا داد و گفت: در مسابقات جهانی نروژ اتفاقات خوبی برای تیم ما رقم خورد اما مهم‌تر از این اتفاقات حفظ کردن این افتخارات در آینده است.

وی ادامه داد: حضور دکتر کیهانی که با هزینه شخصی به نروژ آمده بودند، در کنار تیم بسیار به ما کمک کرد چراکه وی در روند درمان آسیب دیدگی‌ها و به خصوص فیکس کردن پای حسن یزدانی بسیار زحمت کشیدند.

دبیر گفت: محمد بنا و پژمان درستکار در نروژ نشان دادند که مدیر هستند و عملکرد بسیار خوبی داشتند.

وی در مورد اعزام تیم ایران به آمریکا گفت: به صورت کلی می گویم اگر کشتی گیران ما با نفرات برتر دنیا مبارزه کنند این به نفع ما است به خصوص اگر در مسابقات بین المللی باشد چراکه باختن در مسابقات بین المللی باعث می‌شود که کشتی گیران به نقاط ضعف و قوت خود و حریفانشان پی ببرند و در مسابقات اصلی این موضوع رمز پیروزی آنها خواهد شد.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: چند وقتی است که اساسنامه جدید فدراسیون‌ها از طریق وزارت ورزش ابلاغ شده اما فدراسیون کشتی در دوره قبلی یک اساسنامه جدا و مورد تأیید اتحادیه جهانی را مصوب کرد و اگر بخواهیم اساسنامه وزارت ورزش را انجام دهیم در بحث بین المللی حتماً به مشکل خواهیم خورد.

وی ادامه داد: آئین نامه ارائه شده از سوی وزارت ورزش عملاً رئیس فدراسیون را هیچ کاره کرده و در واقع دست رئیس فدراسیون را برای کار کردن می‌بندد. از اعضای محترم هیئت رئیسه می‌خواهم که اگر پیشنهادی برای حفظ این قهرمانان دارند که بتوانیم آنها را در مسیر اصلی هدایت کنیم از ما دریغ نکنند.

رئیس فدراسیون کشتی یکی از اصلی ترین دغدغه‌های خود را موضوع بودجه کشتی و مالیات خواند و گفت: نزدیک به ۹ میلیارد پاداش کشتی گیران بوده که تقریباً باید ۹۰۰ میلیون آن را بعنوان مالیات بپردازیم، بهرحال فدراسیون که نمی‌تواند از جوایز قهرمانان کم کند و این مالیات بر گردن فدراسیون می‌ماند و ما این مالیات را از کدام منبع باید تأمین کنیم.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که وجود دارد اینکه ما تا سال ۹۷ مفاصا حساب گرفتیم اما برای سال ۹۸ نزدیک به دو نیم میلیارد تومان مالیات برای ما حساب کرده اند و این مالیات در حالی برای ما محاسبه شده که بودجه بسیار کمی می‌گیریم و باید از آن بودجه کم این مبلغ بسیار زیاد را نیز بعنوان مالیات پرداخت کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: کشتی هزینه‌های بسیار بالایی دارد و ما فقط برای مسابقات نروژ نزدیک به ۱۱۰ هزار یورو هزینه ثبت نام و هتل دادیم، وزارت ورزش و جوانان باید بودجه کشتی را بدهد، در غیر این صورت ما برای اجرای ادامه برنامه‌های خود حتماً با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی افزود: موضوع دیگر اینکه ما امسال بالای یک میلیارد به هیئت‌های استانی خود کمک کردیم و اگر وزارت ورزش بودجه ما را بدهد می‌توانیم بیشتر به آنها کمک کنیم و در امر تجهیز باشگاه‌ها و اهدای تشک کشتی به سراسر کشور بهتر عمل کنیم.

بیر در پایان خاطرنشان کرد: از اینکه شما بعنوان اعضای محترم هیئت رئیسه در کنار فدراسیون هستید افتخار می‌کنیم و هر ایده‌ای برای آینده بهتر کشتی و یا فراهم کردن امکانات برای ملی‌پوشان دارید به ما ارائه دهید.

محمدرضا طالقانی در این نشست گفت: سال ۱۳۴۸ و به واسطه‌ی ابوطالب طالبی وارد کشتی شدم و کار را از باشگاه سعدیان شروع کردم، ۵۲ سال است که در کشتی هستم ولی هیچ دخالتی در کشتی نکردم، به عنوان عضو هیئت رئیسه هر کمکی باشد می‌کنم و اگر هر حرفی هم می زنم حرف دل کشتی و به خیر و صلاح آن است.

وی ادامه داد: هیچ زمانی در این ۵۲ سال گذشته به اندازه این چند ماه کشتی اثرگذار نبوده، چراکه قبلاً ۶ فدراسیون ورزشی داشتیم اما الان ۵۲ فدراسیون داریم و موجی که کشتی در بین مردم راه انداخت بسیار اثرگذار بود.

طالقانی تصریح کرد: قبل از المپیک هم در جلسه با کشتی گیران گفتم که شما موفق می‌شوید چرا که در المپیک باخت بس شدید و کشتی گیران و مربیان مشکلات و ضعف‌های خود را فهمیدند.

رئیس اسبق فدراسیون کشتی اظهار داشت: حفظ و نگهداری این افتخارات سخت‌تر از بدست آوردن آن است و باید از این قهرمانان مواظبت کنیم. اگر من از ورزش فراری شدم به خاطر بحث بودجه و جوابگو بودن برای آن بود، چراکه دست و پای رئیس فدراسیون در این زمینه بسته است. رئیس فدراسیون نباید دغدغه مالی داشته باشد و باید تمام فکر و ذهنش برای انجام کارهای بزرگ‌تر و بین المللی باشد و ما در فاصله‌ی بسیار کمی بازی‌های آسیایی را در پیش داریم و از الان باید به فکر موفقیت در آن باشیم.

طالقانی گفت: موضوع دیگر در مورد حسن یزدانی است، برخی از اسم حسن یزدانی به نفع خود سو استفاده می‌کنند و این به ضرر کشتی می‌شود. حسن یزدانی برای کشتی است و باید برای کشتی حفظ شود. من به سایر کشتی گیران گفته ام که پشت اتاق یزدانی بروید و درس استقامت و قهرمانی را از او یاد بگیرید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بعضی اوقات ورزش در دنیا باعث حرکت‌های بزرگی شده و قدرت و نفوذ ورزشکاران و قهرمانان در میان مردم بسیار بالاست و کشتی این پتانسیل را در کشور ما دارد.

سیدعبدالرضا موسوی نیز در این جلسه گفت: افتخار می‌کنم در جمع کشتی گیران هستم، باید یک برآورد هزینه کلی شود که کشتی در سال به چقدر پول نیاز دارد تا ما بعنوان هیأت رئیسه به دنبال راهکار تأمین منابع آن باشیم.

وی ادامه داد: کشتی کشور با این همه افتخارات نباید محتاج پول باشد بلکه باید درآمدزا باشد و فدراسیون می‌تواند از راه‌های مختلف این کار را انجام دهد و این پتانسیل موجود است، چراکه کشتی علاقمندان زیادی در بین مردم دارد.

موسوی تأکید کرد: ما بعنوان هیئت رئیسه اینجا هستیم تا اثرات مثبت در کشتی بگذاریم و باری را از دوش رئیس فدراسیون برداریم.

دکتر کیهانی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه باید موارد قانونی رعایت شود و وقت جلسه نیز محدود است بهتر است دستور جلسه چند روز قبل برای اعضا ارسال شود و پس از بررسی در ابتدای جلسه مورد تأیید قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: باید در این جلسات در مورد موضوعات کلان وقت گذاشته شود تا با ارائه راهکارهای مناسب، بتوانیم کشتی کشور را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

منبع : مهر