نشست مهم سران حماس و جهاد اسلامی در قاهره

نشست مهم سران حماس و جهاد اسلامی در قاهره

به گزارش مهر به نقل از المنار، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس و هیاتی از حماس در دیداری که در قاهره برگزار شد، با زیاد النخاله دبیر کل جهاد اسلامی و هیات همراه او، دیدار کرد.

در این دیدار تحولات سیاسی پس از نبرد شمشیر قدس و اثرات ملی، عربی و منطقه ای آن در سطح بین المللی و راههای تقویت این دستاورد ملی، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

حماس در یک بیانیه اعلام کرد: در این دیدار، تاکید شد که نبرد تحولات عمیقی به دنبال داشته است و ثابت کرد که مقاومت توان عالی برای شکستن معادلات و راهبردی که دشمن صهیونیست به دنبال تحمیل آن در مدت سالیان اشغالگری است را دارد. این نبرد همچنین به آرمان فلسطین جان تازه ای بخشید و آنرا زنده کرد و به یاس و ناامیدی که به دنبال تحمیل آن بر ملت ما و امت اسلامی بودند، پایان داد.

در این دیدار بر وحدت مقاومت در عرصه عمل و میدان سیاست تاکید شد.

همچنین بر وحدت ملت فلسطین و مقابله با چالشها تاکید شد و دو طرف از نبرد شمشیر قدس به عنوان تغییر دهنده جدی موازنه راهبردی نام بردند و اینکه موضوع قدس احیا شده است و ثابت شده است که مقاومت توان به دست آوردن دستاورد را دارند.

در این دیدار راه‌های تحققق وحدت ملی فلسطین و آرایش نیروهای سیاسی فلسطینی براساس اصل شراکت سیاسی و تقویت عناصر قدرت فلسطینیان بررسی شد.

طرفین همچنین بر اهمیت اتحاد نیروهای مقاومت در میدان سیاسی و حفاظت از یکپارچگی ملت فلسطین و موضع متحد آنان در قبال مقاومت و رویارویی با چالش‌های پیش رو با تأکید بر مواضع ثابت تأکید کردند.

روز گذشته مذاکرات فتح و حماس در قاهره نیز به پایان رسید.