نظارت های بهداشتی در کرمان از اول مهر سخت گیرانه تر می شود

نظارت های بهداشتی در کرمان از اول مهر سخت گیرانه تر می شود

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-22

به گزارش تازه ترین ها، غلامرضا نویدی ظهر شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان کرمان بیان داشت: نظارت‌ها بر اساس ۳۲ چک لیست توسط ۲۲ گروه نظارت و ارزیابی در سطح استان کرمان صورت می‌گیرد که در این راستا ۱۰۴ دستگاه، واحد و مکان با هزار و ۶۵۳ بازرس باید مورد بازرسی و نظارت دائم قرار گیرند ضمن اینکه چک لیست‌ها تغییر کرده و از اول مهر نظارت‌ها سختگیرانه‌تر اجرا خواهد شد.
وی افزود: طبق آمار در هفته سوم شهریور ماه سال جاری ۱۷ هزار و ۶۷۹ مورد بازرسی انجام شده که بیشترین این بازرسی‌ها طی هفته‌های اخیر بوده است.
مدیرکل بازرسی استانداری کرمان گفت: با توجه به بازگشایی مدارس ۳ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی در مدارس توسط بازرسین آموزش و پرورش انجام شده ۱۶۰ درصد از مدارس مورد بازدید قرار گرفته‌اند که بیشتر این نظارتها در خصوص گندزدایی کلاس‌ها و محیط مدرسه، تأمین مایع دستشویی، فاصله گذاری نیمکت‌ها، تهویه و استفاده از ماسک در بین دانش‌آموزان بوده است.
نویدی گفت: طی هفته گذشته و در راستای بازرسی‌های انجام شده ۹۸۰ مورد تذکر شفاهی و ۵۱۱ تذکر کتبی به مدارس سطح استان داده شده است.
وی با بیان اینکه استان کرمان با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌ها در کرمان به مراتب از سطح کشوری بالاتر است، تصریح کرد: طبق آمار رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات استان ۱۰ درصد، دستگاه‌های استانی و ستادی ۱۵ درصد، بانک‌ها ۱۴ درصد و جایگاه‌های سوخت ۱۲ درصد از سطح کشور بالاتر است.
نویدی در بخش دیگری از سخنان خود به رعایت بهداشت توسط وسایل نقلیه عمومی اشاره کرد و یادآور شد: باید نظارت‌ها در این رابطه بیشتر شود و ما در تاکسیرانی استان مشکلات اساسی داریم و از شهرداری درخواست کردیم تا در این خصوص نظارت‌ها را بیشتر کند.
مدیرکل بازرسی استانداری کرمان گفت: طبق نظارت‌های انجام شده طی هفته گذشته تعداد ۵ هزار و ۶۴۷ مورد تذکر در سطح استان انجام شده که ۴ هزار و ۲۰۶ مورد آن به صورت شفاهی و هزار و ۵۱۳ مورد کتبی بوده که در نهایت منجر به تعطیلی ۱۲۶ واحد شده است.
نویدی ابراز داشت: بیشترین تعطیلی‌ها مربوط به واحدهای زیرمجموعه سازمان صنعت معدن و تجارت (۷۶ مورد) بوده است و ۳۴ مورد تعطیلی هم در خصوص واحدهای مواد غذایی داشته‌ایم.