نظامیان ایران و چین در رزمایش «قفقاز ۲۰۲۰» روسیه شرکت می‌کنند

نظامیان ایران و چین در رزمایش «قفقاز ۲۰۲۰» روسیه شرکت می‌کنند

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-20

به گزارش گروه بین‌الملل تازه ترین ها، با اعلام وزارت دفاع چین نظامیان این کشور در رزمایش ۳۱ شهریور تا ۵ مهر در جنوب روسیه که قرار است با حضور نظامیان چندین کشور شامل ایران و پاکستان برگزار شود، شرکت می‌کنند.

بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیدپرس، وزارت دفاع چین اعلام کرد، نظامیان چین در رزمایش مشترک موسوم به «قفقاز ۲۰۲۰» در تاریخ ۲۱ تا ۲۶ سپتامبر (۳۱ شهریور تا ۵ مهر) در جنوب روسیه حضور می‌یابند.

طبق اعلام این وزارتخانه، نظامیان چین در رزمایش قفقاز ۲۰۲۰ با خودروهای زرهی و تسلیحات سبک شرکت می‌کنند و این تجهیزات را جدیدترین هواپیمای ترابری ساخت چین به روسیه منتقل خواهد کرد.

وزارت دفاع چین خبر داد، تمرکز این رزمایش روی تاکتیک‌های دفاعی، محاصره کردن و فرماندهی و کنترل صحنه نبرد خواهد بود.

این نهاد عالی رتبه نظامی و دفاعی چین افزود، رزمایش قفقاز ۲۰۲۰ در موضوع روابط چین و روسیه در این برهه که کل جهان در حال مبارزه با همه‌گیری (ویروس کرونا) است، معنای خاصی دارد.

آسوشیتدپرس همچنین گزارش داد، در رزمایش قفقاز ۲۰۲۰ قرار است نظامیان ایران، بلاروس، ارمنستان، پاکستان، میانمار و برخی دیگر از کشورها هم حضور داشته باشند.

این رسانه آمریکایی در ادامه گزارش خود به سابقه همکاری‌های نظامی، دفاعی و سیاسی چین و روسیه اشاره کرد.

در گزارش آمده است: «چین و روسیه از دو دهه قبل و ایجاد “مشارکت استراتژیک جامع”، در حال همکاری نزدیک و فزاینده در مسائل نظامی و دیپلماسی بوده‌اند و قسمت اعظم این همکاری‌ها برای مقابله با نفوذ ایالات متحده بوده است. ارتش‌هایشان به طور مرتب رزمایش‌های مشترک برگزار می‌کنند و این دو کشور در مسائل مختلف در سازمان ملل از قبیل سوریه و کره شمالی از یکدیگر حمایت کرده‌اند».

انتهای پیام/ص