نعیم قاسم: آمریکا و اسرائیل می‌دانند  حزب الله هیچ تجاوزی را بی پاسخ نمی‌گذارد

نعیم قاسم: آمریکا و اسرائیل می‌دانند حزب الله هیچ تجاوزی را بی پاسخ نمی‌گذارد

فارس: شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله روز چهارشنبه در اظهاراتی تاکید کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی جرأت حمله به حزب الله را ندارند، زیرا می‌دانند که تصمیم قاطع این جنبش برای پاسخ به هر تجاوزی هرگز تغییر نخواهد کرد.

به گزارش کانال تلگرامی «الاعلام الحربی المرکزی» لبنان، شیخ نعیم قاسم روز چهارشنبه در اظهاراتی با تاکید بر قصد حزب الله در باقی ماندن در وضعیت دفاعی گفت: «اگر اسرائیل به ما حمله کند، روز آن را شب سیاه می‌کنیم».

معاون دبیر کل حزب الله گفت: اسرائیل باید بفهمد که عرصه برای او باز نیست و امروز نبرد در داخل رژیم اسرائیل خواهد بود و اگر اسرائیل ما را به یک رویارویی بکشاند، ما هر لحظه آماده ایم که به او درسی بدهیم که هرگز فراموش نخواهد کرد.

شیخ نعیم قاسم حمله آمریکا و رژیم صهیونیستی به حزب الله را در مقطع کنونی بعید خواند و گفت: آنها می دانند که حزب الله به هر تجاوزی پاسخ خواهد داد.

این مقام حزب الله افزود: «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با طرح مسائل روانی سعی در آرام کردن جامعه صهیونیستی در خصوص جنگ دارد، اما حزب الله به وضوح اعلام می‌کند که قصدی برای به راه انداختن جنگ ندارد.

شیخ نعیم قاسم بار دیگر پاسخ به هر تجاوزی را تصمیم قاطع این جنبش خواند و گفت: وقتی آمریکا یا اسرائیل به برادری از ما در شام حمله کردند ما به این حمله پاسخ می‌دهیم و حتی اگر مذاکراتی میان ایران و آمریکا درباره برنامه هسته‌ای ایران انجام گیرد، تصمیم ما برای پاسخ تغییر نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: روابط میان ما و آمریکا قطع است و فرقی نمی‌کند که در آمریکا ترامپ  یا بایدن روی کار باشد.

معاون دبیر کل حزب الله در عین حال فشارهای آمریکا از طریق اعمال تحریم‌ها و شروط مختلف علیه لبنان را  یکی از مشکلات اساسی لبنان دانست.

او همچنین گفت: یک و نیم میلیون آواره سوری می‌توانند به کشورشان بازگردند، اما سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا مانع می‌شوند.

معاون دبیر کل حزب الله در موضوع یمن هم از تماس پیشتر اروپایی‌ها با ایران در خصوص یمن خبر داد و گفت: اروپایی‌ها به ایران گفتند که در موضوع یمن آنها را یاری دهد.

شیخ نعیم قاسم درباره موضع آمریکا نسبت به عربستان سعودی نیز گفت: شیوه بایدن در تحقیر سعودی‌ها با شیوه ترامپ متفاوت است، اما از نظر هر دو عربستان باید تحت فشار آمریکا بماند.

وی افزود: بایدن تلاش می‌کند در شکل و ساختار حکومت در عربستان سعودی مداخله کند تا اهداف آمریکا تامین شود.

انتهای پیام/