نمایشگاه آثار منتخب نخستین جشنواره عکس و فارس کوتاه شهر آماده

نمایشگاه آثار منتخب نخستین جشنواره عکس و فارس کوتاه شهر آماده

فارس:  مهدی خداپرست، مشاور رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره برگزاری نمایشگاه آثار منتخب نخستین جشنواره عکس و فیلم کوتاه شهر آماده گفت: بیش از 80 اثر منتخب نخستین جشنواره عکس و فیلم کوتاه شهر آماده که چندی پیش از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و مشارکت مرکز ارتباطات و بین الملل شهرداری تهران به مناسبت سالروز ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی برگزار شده بود، به صورت مجازی منتشر شد.

وی افزود: مجموعه این عکس ها توسط هنرمندان عکاس از وقوع مخاطرات و حوادث مختلف در کشور تهیه شده که اخیرا در تالار ایوان انتظار در میدان ولیعصر (عج) به نمایش درآمده است و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و دسترسی راحت تر علاقمندان به صورت مجازی قابل مشاهده است.

خداپرست ادامه داد: علاقمندان جهت مشاهده آثار منتخب جشنواره که با موضوع زلزله، سیل، آتش سوزی و کرونا می باشد می توانند با مراجعه به سایت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به آدرس اینترنتی tdmmo.tehran.ir به مجموعه عکس ها دسترسی داشته باشند.

وی گفت: برگزاری نخستین جشنواره ملی عکس و فیلم کوتاه شهر آماده تعداد قابل توجهی عکس و فیلم  به دبیرخانه جشنواره رسید که با بهره گیری از اساتید مطرحی همچون محمود کلاری عکاس و کارگردان، اسماعیل عباسی عکاس و استاد دانشگاه، نرگس آبیار کارگردان، ساعد نیکزاد عکاس و فیلم بردار و ساتیار امامی عکاس، تصویر بردار و مستند ساز به عنوان داوران جشنواره ، آثار ارسالی بررسی و انتخاب شدند. 

خداپرست تصریح کرد: نخستین جشنواره ملی عکس و فیلم کوتاه “شهر آماده” از 5 دی مصادف با سالگرد زلزله بم آغاز به کار کرد و تا 30 دی مصادف با سالروز حادثه پلاسکو ادامه داشت. اختتامیه این جشنواره نیز 11 بهمن ماه به صورت آنلاین برگزار و اسامی برندگان مسابقه در آن اعلام شد.

انتهای پیام/