نماینده عراقی: ملت عراق مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است

نماینده عراقی: ملت عراق مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-24

به گزارش گروه بین‌الملل تازه ترین ها، «باسم خزعل» نماینده مستقل پارلمان عراق گفت که ملت این کشور مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی غاصب هستند.

خزعل در مصاحبه با وبگاه «المعلومه» تصریح کرد که برخی طرف‌هایی که از روابط با رژیم صهیونیستی سود می‌برند و آن‌هایی که منافع تنگ‌نظرانه دارند، موضع متفاوتی در خصوص عادی‌سازی روابط با این رژیم دارند و بر اساس منافع خود عمل می‌کنند.

او تصریح کرد که ملت عراق به طور کلی مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است به استثنای برخی طرف‌هایی که به منافع تنگ‌نظرانه خود توجه دارند.

این نماینده پارلمان عراق همچنین گفت: «کُردها به دشمنی با رژیم صهیونیستی اهتمام ندارند به خصوص اینکه روابط قدیمی بین آن‌ها وجود دارد و در نتیجه موضع آن‌ها در قبال عادی‌سازی روابط با این رژیم غاصب روشن است».

خزعل تصریح کرد که عراق به طور کلی و با وجود همه اختلافات در دیدگاه‌های سیاسی با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالف است و بر حمایت از آرمان فلسطین تأکید دارد.

پیشتر «سعد محمد الکعبی» تحلیلگر سیاسی عراق ضمن انتقاد از سکوت دولت این کشور در قبال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت که از این سکوت ممکن است چنین برداشت شود که بغداد موافق این عادی‌سازی روابط است.

الکعبی با اشاره به اینکه دولت بهتر است موضع ملی در قبال این خیانت اتخاذ کند، تصریح کرد که برخی طرف‌های سیاسی حامی حضور آمریکا که از تجارت با رژیم صهیونیستی نیز سود می‌برند، از عادی‌سازی روابط عربی با این رژیم حمایت خواهند کرد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م