نیروی دریایی جمهوری آذربایجان از زیر ساخت‌های خود محافظت می‌کند

نیروی دریایی جمهوری آذربایجان از زیر ساخت‌های خود محافظت می‌کند

فارس: منابع خبری شنبه گزارش دادند که نیروی دریایی جمهوری آذربایجان از بیم حملات تروریستی به زیرساخت‌های انرژی خود، قصد گسترش فعالیت در دریای خزر را دارد.

 به نوشته وبگاه «کاسپین ژئو» نیروی دریایی جمهوری آذربایجان باتوجه به تحولات پیش آمده، قصد توسعه نیروی دریایی خود را دارد. نیروی دریایی این کشور که در واقع  گارد ساحلی  با ماموریت تفحص و جستجو را دارد، اعلام کرده که برای دفاع از زیر ساخت‌های انرژی در دریای خزر تمرکز خواهد کرد. یکی از دلایل جمهوری‌ آذربایجان در این اقدام نگرانی از عملیات تروریستی محتمل علیه تاسیسات انرژی در دریای خزر است.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرده تشکیل یگان‌های جدید همراه  با آموزش پرسنل مناسب و خرید کشتی و قایق را در این زمینه مد نظر دارد.

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان چندی قبل اعلام کرد این کشور در حال تقویت نیروی دریایی خود در دریای خزر است. این کشور چندی قبل نیز از برگزاری تمرینات تاکتیکی در دریای خزر خبر داد. این تمرینات  با استفاده از ناوگان و قایق‌های نظامی نیروی دریایی در آبهای ساحلی جمهوری آذربایجان در دریای خزر برگزار شد. هدف از برگزاری این تمرین ، حفاظت از میادین نفتی و گازی دریایی و نیز خطوط لوله زیردریایی اعلام شد.

انتهای پیام/.