هدف اصلی ما مدال‌آوری در مسابقات آسیایی و جهانی نیست

هدف اصلی ما مدال‌آوری در مسابقات آسیایی و جهانی نیست

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن سوریان سرمربی تیم کشتی فرنگی نوجوانان گفت: برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا ۵ اردوی آمادگی را پشت سر گذاشتیم، بچه‌ها شرایط خوبی دارند و با توجه به بضاعت فدراسیون اردوهای خوبی برگزار شد و توانستیم بچه‌ها را چه از لحاظ فنی و چه آمادگی جسمانی به یک آمادگی مطلوب برسانیم. امیدوارم با توجه به تدارکاتی که داشته ایم در مسابقات آسیایی قرقیزستان بچه‌ها خوب کار کنند و بتوانند مدال بگیرند.

سوریان افزود: بعد از مسابقات آسیایی با برگزاری دو اردو، آماده حضور در مسابقات قهرمانی جهان در ایتالیا می‌شویم و امیدواریم دست پر برگردیم.

سرمربی تیم کشتی فرنگی نوجوانان با بیان اینکه هدف اصلی کادر فنی و سیاست فدراسیون، مدال‌آوری در در رده نوجوانان نیست، تاکید کرد: سعی می‌کنیم مسابقات آسیایی و جهانی، فقط رقابت‌هایی برای کسب تجربه بچه‌ها باشد تا از لحاظ فنی سطح کشتی گیران بالاتر برود و این بچه‌ها پشتوانه‌ای برای تیم جوانان و تیم بزرگسالان باشند و در رقابت‌های المپیک و جهانی بدرخشند.

وی با اشاره به حضور رئیس فدراسیون در جمع نوجوانان کشتی فرنگی قبل از اعزام به مسابقات آسیایی در قرقیزستان، خاطر نشان کرد: خدا را شکر که یک نفر از جنس خود کشتی که قهرمان المپیک است و دیدگاه خوبی دارد، سکان مدیریت کشتی را دست دارد. دبیر معتقد است بچه‌های نونهال نباید وزن کم کنند و فشار بدنسازی نباید روی آنها باشد و ما هم در کادر فنی در این رابطه با رئیس فدراسیون هم عقیده هستیم و در حال پیاده کردن همین دیدگاه و هدف در تیم نوجوانان هستیم.

سوریان تصریح کرد: امیدوارم با سیاستی که در پیش گرفته شده، برای سال‌های آتی پشتوانه‌های خوبی داشته باشیم تا مدال‌آوری در کشتی فرنگی ادامه پیدا کند و همچنین همه بچه‌ها قربانی یک سری مسائل مانند زمانی که خودمان کشتی می‌گرفتیم نشوند و کشتی شأن ادامه دار باشد و بتوانند مدال‌های جهانی و المپیک را برای کشورمان به دست بیاورند.

سرمربی تیم کشتی فرنگی نوجوانان با بیان اینکه که ایران ظرفیت بالایی در کشتی دارد، اظهار داشت: در کشور استعداد خیلی زیادی داریم و در تیم ملی از شهرها و استان‌های مختلف ملی پوش داریم، از سیستان و بلوچستان، از کهگیلویه و بویراحمد، از خوزستان که مهد کشتی فرنگی است با وجود اینکه پرورش استعدادها کمی کم رنگ شده، از استان فارس که وضعیت خوبی در فرنگی دارد و از استان البرز و تهران ملی پوش داریم.

وی ادامه داد: در همه شهرها و استان‌های کشور با توجه به استعدادهایی که وجود دارد، جای پیشرفت زیادی در کشتی فرنگی داریم و با کاری که انستیتو کشتی با آموزش مربیان و به روز کردن مربیان کشتی و حضور قهرمانان المپیک و جهانی در شهرهای مختلف شروع کرده است، آینده خوبی را برای کشتی می بینم و امیدوارم روزی برسد که همه استان‌هایی ما ملی پوش داشته باشند و این ملی پوشان بتوانند سطح کشتی استان و شهرشان را بالا ببرند.

سوریان در پایان درباره رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا در قرقیزستان که از فردا در رده فرنگی شروع می‌شود، گفت: چند ماهی است که این بچه‌ها از خانواده و درس دور هستند و در اردوها زحمت می کشند، از مردم می‌خواهم برای ملی‌پوشان نوجوان دعا کنند که بچه‌ها در مسابقات نتیجه بگیرند. درست است که دنبال پشتوانه سازی هستیم ولی کسب مدال برای خود بچه‌ها و هم شهرهایی که زندگی می‌کنند یک نقطه قوت است، به خصوص که در شهرهای مختلف وقتی یک نوجوان می‌رود و قهرمان آسیا می‌شود، استقبال بیشتری از کشتی می‌شود.

منبع : مهر