هشدار سازمان ملل از احتمال اضافه شدن 176 میلیون نفر به قشر فقیر جهان

هشدار سازمان ملل از احتمال اضافه شدن 176 میلیون نفر به قشر فقیر جهان

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-24

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل تازه ترین ها به نقل از راشاتودی، اولیور دشوتر، کارشناس حوزه فقر سازمان ملل، اعلام کرد که سقوط اقتصاد جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا از سال 1930 و رکود بزرگ اقتصادی تا کنون بی‌سابقه بوده است.

وی گفت: اقداماتی که از سوی دولت‌ها برای کمک به مردم انجام شده کافی نبوده‌اند.

این کارشناس سازمان ملل از رهبران جهان خواست تا اقدامات جدی‌تری را در راستای کاهش نابرابری و از بین بردن فقر انجام دهند. 

دشوتر، که یک دانشمند بلژیکی است و به عنوان گزارشگر مخصوص فقر و حقوق بشر سازمان ملل منصوب شده می‌گوید شبکه‌های امنیت اجتماعی که در کشورها ایجاد شده‌اند پر از شکاف هستند.

وی ادامه داد اقدامات اخیری که از سوی کشورها در پیش گرفته کوتاه مدت بوده و منابع مالی تخصیص داده شده به آنها  کافی نیستند و در نهایت بسیاری از مردم در دام فقر خواهند افتاد.

این کارشناس سازمان ملل هشدار داد که با در نظر گرفتن سطح درآمد پایین‌تر از 3.2 دلار در هر روز به عنوان خط فقر ممکن است طی سال جاری 176 میلیون نفر در جهان به تعداد افراد زیر خط اضافه شود.

گزارشگر ویژه سازمان ملل ادامه داد علیرغم آنکه دولت‌ها طرح‌های اجتماعی برای کمک به افراد در نظر گرفته‌اند، قشر فقیر در جهان معمولا از منافع این طرح‌ها بی‌نصیب می‌ماند، چرا که آنها سواد دیجیتال یا دسترسی به اینترنت ندارند.

دشوتر ادامه داد برخی طرح‌های کمک اقتصادی دولت‌ها در حال منقضی شدن است. بسیاری از خانواده‌های فقیر تاکنون تمام پس انداز و دارایی خود را مصرف کردند و هر چه داشتند فروخته‌اند و به همین خاطر روزهای بدتری پیش روست.

انتهای پیام/ب