هماهنگی تل‌آویو با کشورهای عربی برای اثرگذاری روی سیاست بایدن در قبال ایران

هماهنگی تل‌آویو با کشورهای عربی برای اثرگذاری روی سیاست بایدن در قبال ایران

فارس: مرکز پخش رادیویی تلویزیونی رژیم صهیونیستی (کان)، چهارشنبه شب، خبر داد که به منظور اثرگذاری بر سیاست‌های «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در قبال ایران،  تل‌آویو در تلاش است تا با برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و در صدر آنها امارات هماهنگی‌های لازم را برای اتخاذ موضعی مشترک در این خصوص اتخاذ کند.

به گزارش پایگاه خبری «عرب۴۸»، «گلی کوهن» خبرنگار سیاسی کان خبر داده که کابینه رژیم صهیونیستی به این باور رسیده است که موضع یکپارچه این رژیم و برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در قبایل ایران بر تحرکات دولت جدید آمریکا و سیاست‌های واشنگتن در خصوص ایران اثرگذار خواهد بود.

وی در ادامه همچنین خبر داد که رژیم صهیونیستی در تلاش است تا با ایجاد موضعی یکپارچه با چند کشور عربی حاشیه خلیخ فارس بر لزوم پرداختن به «برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران» در هرگونه توافق احتمالی آمریکا با ایران در آینده تأکید کند.

در این گزارش همچنین اشاره شده که موشک‌های نقطه‌زن ایرانی و آنچه فعالیت‌ ایران در کشورهای منطقه خوانده شده، باعث نگرانی ریاض و تل‌آویو شده است.

کان همچنین گزارش داد که تل‌آویو در تلاش است تا با ایجاد موضع یکپارچه با برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس دولت جدید آمریکا را به گنجاندن آنچه «چالش‌های امنیتی» خوانده شده، در برجام سوق دهد.

انتهای پیام/ص