همه باید در حوزه جهاد تبیین به وظیفه خود عمل کنند

همه باید در حوزه جهاد تبیین به وظیفه خود عمل کنند

به گزارش خبرگزاری مهر، هادی طحان نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان با سفر به استان البرز، از دفتر نظارت و بازرسی انتخابات این استان بازدید و در جریان روند فعالیت‌های دفتر نظارت استان قرار گرفت.

طحان نظیف در جریان بازدید از این دفتر، در جمع مسئولین دفاتر شهرستانی و رابطین مناطق شهرستان کرج طی سخنانی با بیان اینکه به سهم خودم قدردان زحمات ناظران و مسئولان دفاتر شهرستانی هستم، گفت: حقیقتا شما عزیزان چشم بصیر شورای نگهبان هستید.

وی افزود: افتخار شورای نگهبان این است که با یک شبکه مردمی و ساختار چابک وظایفش را در انتخابات انجام می‌دهد؛ در واقع از آنجا که نظام انتخاباتی کشورمان مردمی است، شورای نگهبان نیز با کمک یک شبکه موثر تحت عنوان شبکه ناظران مردمی که بیش از ۳۰۰ هزار نفر از مردم عزیز در آن عضویت دارند، فرآیند نظارت بر انتخابات را انجام می‌دهد.

سخنگوی شورای نگهبان با تاکید بر نقش دفاتر این شورا در نظارت بر انتخابات، اظهار داشت: اعضای شورای نگهبان نسبت به دفاتر نظارت نگاه مثبتی دارند و این توقع وجود دارد که دفاتر نظارت نسبت به سایر وظایف شورای نگهبان هم این شورا را یاری کنند و طبعا یکی از کارهایی که می‌توان در این زمینه انجام داد این است که از ظرفیت نخبگان استانی در جهت اخذ نظرات و انتقال آن به شورای نگهبان استفاده شود.

طحان‌نظیف با بیان اینکه شورای نگهبان در بررسی مصوبات، همواره نگاه ویژه‌ای به حقوق مردم داشته است، اظهار داشت: این اجحاف در حق شورای نگهبان است که به صلاحیت و تلاش‌های این شورا در زمینه بررسی دقیق مصوبات پرداخته نشده است، لذا باید تلاش کنیم که این ماموریت شورای نگهبان نیز برای مردم بیشتر تبیین شود.

وی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به فرمایشات مکرر رهبر معظم انقلاب درباره جهاد تبیین، تاکید کرد: جهاد تبیین در واقع یک حکم است ولی در حوزه تبیین؛ هر کس به هر نحوی که می‌تواند باید در حوزه جهاد تبیین به وظیفه خودش عمل کند.

منبع : مهر