هنوز تصمیمی برای خروج از عراق نداریم

هنوز تصمیمی برای خروج از عراق نداریم

به گزارش مهر به نقل از بغداد الیوم، «کنث مک کنزی» رئیس ستاد مرکزی فرماندهی ارتش آمریکا موسوم به سنتکام اعلام کرد: خروج نیروهای آمریکایی از عراق در زمان نزدیک اتفاق نمی‌افتد.

وی ادامه داد که حضور نظامیان آمریکایی در عراق به درخواست دولت عراق بوده؛ ما همچنان با همکاری با ائتلاف بین المللی در حال نبرد با داعش هستیم و این نبرد هنوز پایان نیافته است.

این فرمانده آمریکایی با اشاره به نقش ارتش عراق در جایگاه فرماندهی خاطرنشان کرد که عراقی‌ها، خود وارد نبرد با عناصر تروریستی می‌شوند و وظیفه ما از نبرد به پشتیبانی و آموزش تغییر کرده است. مک کنزی اعلام کرد که نظامیان آمریکایی دیگر عملاً وارد جنگ با عناصر تروریستی نمی‌شوند و ما خواستار گسترش این رویکرد هستیم.

این اظهارات در حالی بیان شده است که پارلمان عراق، دی ماه سال ۹۸، در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهید ابومهدی المهندس نائب رئیس سازمان حشد شعبی، طرح اخراج نظامیان آمریکایی از خاک این کشور را تصویب کرد.

علی‌رغم آنکه واشنگتن پس از گذشت حدود یک سال و نیم از تصویب طرح پارلمان عراق مبنی بر خروج نیروهای بیگانه از خاک عراق تخطی کرده است، فرمانده ترویست‌های این کشور در منطقه آنچه را که بازوهای ایران در منطقه خواند، عامل نقض حاکمیت عراق قلمداد کرد و ضمن اشاره به درگیری با آن‌ها، گفت که سنتکام اقدامات لازم برای محافظت از نیروهای خود را انجام می‌دهد.