هواشناسی خراسان رضوی هشدار سطح زرد اعلام کرد

هواشناسی خراسان رضوی هشدار سطح زرد اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، در اطلاعیه هواشناسی خراسان رضوی آمده است: انتظار می‌رود ورود سامانه بارش‌زا باعث افزایش شدت وزش باد، افزایش ابرناکی و شروع بارش‌ها از عصر فردا جمعه در نیمه شمالی استان شود که با توجه به رگباری بودن بارش‌ها، احتمال ایجاد روان‌آب در برخی نقاط نیمه شمالی و نواحی غربی استان دور از انتظار نیست.

در ادامه در این اطلاعیه پیش بینی شده است: پیامد عملکرد این سامانه جوی منجر به وقوع بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق در برخی نقاط، بارش تگرگ با احتمال آبگرفتگی و ایجاد سیلاب به ویژه در نیمه شمالی استان خواهد بود.

همچنین در این اطلاعیه آمده است: بیشترین حجم بارش‌ها از عصر روز جمعه تا اوایل وقت روز شنبه هفته آینده رخ می‌دهد همچنین ضمن کاهش نسبی دمای روزانه بین سه تا پنج درجه سلسیوس به ویژه در روز شنبه هفته آینده، وزش باد شدید در برخی نقاط توأم با گرد و خاک، کاهش میدان دید و کاهش کیفیت هوا با احتمال بروز خسارت به خصوص در نواحی غربی استان محتمل است.

هواشناسی خراسان رضوی همچنین از مردم خواسته است با توجه به افزایش شدت وزش باد و بارندگی برای جلوگیری از خسارات و تلفات احتمالی از عملیات کوهنوردی و صعود به ارتفاعات و نیز توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌های استان خراسان رضوی به ویژه در نیمه شمالی استان بپرهیزند.

منبع : مهر