هیأتی از دولت نجات ملی یمن برای مذاکره درباره مبادله اسرا به اردن رسید

هیأتی از دولت نجات ملی یمن برای مذاکره درباره مبادله اسرا به اردن رسید

فارس: رئیس کمیته امور اسرای دولت نجات ملی یمن اعلام کرد که در راس هیأتی برای حضور در دور جدید مذاکرات درباره مبادله اسرا با دولت مستعفی یمن به شهر «امان» پایتخت اردن رسیده است.

«عبدالقادر المرتضی» در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: «به حول و قوه الهی و در سلامت به امان پایتخت اردن رسیدیم تا در دور جدید مذاکرات درباره پرونده مبادله اسرا که تحت نظارت سازمان ملل است شرکت کنیم. امیدواریم که این دور مذاکرات با موفقیت در آزادسازی شمار بیشتری از اسرا و بازداشتی‌ها از همه طرف‌ها همراه شود.»

این دور مذاکرات مربوط به تبادل اسرا بین دولت نجات ملی و دولت مستعفی یمن به ریاست «عبدربه منصور هادی» قرار بود در اواخر آبان ماه برگزار شود که دو روز مانده به آغاز مذاکرات به تعویق افتاد.

پیش‌تر یکی از مسئولان پرونده اسرا در دولت نجات ملی گفته بود که بررسی آزادی ۲۰۰ اسیر از اسرای ارتش و کمیته‌های مردمی در ازای آزادی ۱۰۰ اسیر از اسرای دولت منصور هادی در دستور کار مذاکرات اردن قرار دارد.

وی افزود که دولت  منصور هادی آمادگی مذاکره برای آزادی تمامی اسرا را ندارد و عربستان سعودی اختیار امور را در دست دارد.

بزرگ‌ترین مبادله اسرا در یمن تحت نظارت سازمان ملل و کمیته جهانی صلیب سرخ  در مهر ماه گذشته انجام شد و طی آن ۱۰۸۱ اسیر و بازداشتی از جمله ۱۵ نظامی سعودی و چهار نظامی سودانی که در قالب نیروهای ائتلاف سعودی در یمن حضور داشتند، آزاد شدند.

انتهای پیام/