واکسن آنفلوانزا هفته آینده در داروخانه‌های کرمان توزیع می شود

واکسن آنفلوانزا هفته آینده در داروخانه‌های کرمان توزیع می شود

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-26

علی اسدی پور در گفتگو با تازه ترین ها در خصوص واکسن آنفلوانزا اظهار کرد: مردم امسال نگران واکسن آنفلوانزا نباشند چرا که وضعیت این بیماری مانند سنوات قبل است.
وی ادامه داد: در سنوات گذشته واکسن‌های آنفلوانزا در داروخانه‌ها می‌ماند و تاریخ انقضای آنها می‌گذشت و مردم از این واکسن استقبال نمی‌کردند.
اسدی پور گفت: امسال به دلیل شرایط جامعه و رعایت نکات بهداشتی مانند فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و سایر موارد کنترلی شیوع آنفلوانزا به طور حتم به مراتب کمتر از سال‌های قبل خواهد بود و جای نگرانی در این زمینه نیست.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: به احتمال زیاد اینکه احساس کنید آنفلوانزا و کرونا در کنار یکدیگر شرایط سختی را ایجاد می کننند، رخ نخواهد داد. ما سال هاست که با آنفلوانزا مواجه هستیم و رفتار این ویروس و راه‌های پیشگیری را می‌شناسیم. به احتمال بسیار زیاد با رعایت نکات بهداشتی موارد ابتلاء به آنفلوانزا نسبت به سال‌های گذشته کمتر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه علائم آنفلوانزا و کرونا در افراد مختلف قدری متفاوت است اما ممکن است علائم مشترکی هم داشته باشند، افزود: اما واکسن آنفلوانزا هیچ گونه تأثیری بر کرونا ندارد.
اسدی پور بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا را از الان تا ۱۰ الی ۱۵ روز آینده ذکر و بیان کرد: واکسن آنفلوانزا تا اوایل هفته آینده در سطح کشور و استان کرمان توزیع می‌شود.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: توصیه می‌شود افراد بالای ۶۵ تا ۷۰ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای خاص مانند دیابت، فشار خون بالا و سرطان و… و کودکان شش ماهه تا هفت ساله از واکسن استفاده کنند.
وی گفت: تزریق واکسن آنفلوانزا برای افراد سالم و فاقد هر گونه مشکل و دارای سن زیر ۶۵ سال به هیچ وجه توصیه نمی‌شود ولی منعی هم ندارد.
اسدی پور با اشاره به اینکه هنوز واکسن در کشور توزیع نشده است، تاکید کرد: واکسن تا هفته آینده در همه داروخانه‌های کرمان توزیع می‌شود و در دسترس عموم قرار می‌گیرد.