واکنش ظریف به پروژه سری آمریکا برای ساخت موشک‌های اتمی قاره‌پیما

واکنش ظریف به پروژه سری آمریکا برای ساخت موشک‌های اتمی قاره‌پیما

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-20

به گزارش گروه سیاست خارجی تازه ترین ها، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های آمریکایی مبنی بر پروژه سری چندین میلیارد دلاری آمریکا برای ساخت موشک‌های اتمی قاره‌پیمای جدید، در توئیتی نوشت: ایالات متحده اصرار دارد که ایران نباید:

–  از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای بهره‌مند باشد

–  هرگونه تجهیزات دفاعی خریداری کند

–  موشک‌های دفاعی بسازد

در عین حال، ایالات متحده:

–  ۱۰۰ میلیارد دلار برای ساخت موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای اتمی جدید هزینه می‌کند

–  بمب‌های اتمی سری «جدید» می‌سازد

–  بیش از ۳۸۰ میلیارد دلار جنگ‌افزار به سوی مشتریان منطقه‌ای خود سرازیر می‌کند.

وی می افزاید: [این حجم از] ریاکاری نفس‌گیر است.

 

 

به گزارش فارس، دونالد ترامپ در گفت‌وگویی با باب وودوارد خبرنگار آمریکایی (خبرنگاری که رسوایی واترگیت را برملا کرد) از ساخت یک سامانه تسلیحات هسته‌ای خبر داده و گفته که هیچ کس تا قبل از این در آمریکا این سامانه را نداشته است. وی عنوان کرده است: ما چیزهایی در اختیار داریم که شما حتی آنها را ندیده‌اید یا درباره آنها نشنیده‌اید.

این مطالب در دومین کتاب باب وودوارد در رابطه با دوران ریاست جمهوری ترامپ با عنوان «خشم» منتشر شده است. این کتاب حاوی ۲۵ نامه‌ای است که بین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی رد و بدل شده و تاکنون منتشر نشده است.

قرار است کتابش جدید وودوارد ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) منتشر شود. واشنگتن پست و شبکه سی.ان.ان پیش از انتشار این کتاب به نسخه‌ای از آن دست یافته و قسمت‌هایی از آن را منتشر کرده‌اند.

انتهای پیام/