واکنش کان به اظهارات ماتئوس درباره ناگلسمان

واکنش کان به اظهارات ماتئوس درباره ناگلسمان

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لوتار ماتئوس پیش از برتری ۴ بر ۲ شب گذشته (شنبه) بایرن مونیخ مقابل بوروسیا دورتموند در چارچوب هفته بیست‌وششم بوندس‌لیگای آلمان، به مدیران باشگاه بایرن حمله کرد و آنها را به دروغ‌گویی در موضوع اخراج یولیان ناگلسمان متهم کرد. اولیور کان مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ اما مدعی است که این باشگاه سعی کرده به موقع این مربی 35 ساله را از تصمیم باشگاه برای اخراجش از این تیم باخبر کند. کان تأکید کرد تقصیر بایرن نبود که این مربی جوان از طریق رسانه‌ها از تصمیم باشگاه مطلع شد، چون او در تعطیلات بود و این امکان وجود نداشت که به سادگی یولیان را در زمان مناسب از اخراجش مطلع کنند.

اولیور کان در گفت‌وگویی تصویری با «بیلد» آلمان گفت: من و حسن صالیحمیدزیچ (مدیر ورزشی تیم بایرن) در این موضوع حقیقت را در مورد همه چیز گفتیم. من نمی‌دانم لوتار چه می‌گوید، یا اینکه چه شنیده است و چه احساسی دارد. ماتئوس پس از دوران حرفه‌ای خود به نوعی منتقد اصلی فوتبال آلمان شده است و اکنون این کار را در تمام شبکه‌های تلویزیونی انجام می‌دهد. با این حال، محدودیت‌هایی وجود دارد که نباید از آنها گذشت. حالا او گفته است که ما شعارمان یعنی «همینیم که هستیم» را زیر پا گذاشته‌ایم، اما دقیقاً نمی‌دانم منظور او از این حرف چیست.

وی افزود: تنها زمانی که از منتقد اصلی (اشاره به ماتئوس) انتقاد می‌کنید متوجه می‌شوید که او اصلاً نمی‌تواند از عهده آن برآید و به چنین اظهارات بی‌اساسی روی می‌آورد. لوتار اینطور است و احتمالاً تغییر هم نخواهد کرد. من و حسن همیشه حقیقت را گفته‌ایم و این ادعاهای لوتار آن را تغییر نمی‌دهد. متأسفانه خبر اخراج ناگلسمان زودتر به رسانه‌ها درز کرد و ما نیز از این بابت متأسف شدیم، اما نتوانستیم کاری در این مورد انجام دهیم. ما نمی‌خواستیم این تصمیم را تلفنی با ناگلسمان در میان بگذاریم، چون از نظر ما این کار واقعاً درست نیست.

یولیان ناگلسمان که تابستان گذشته هدایت بایرن مونیخ را برعهده گرفت و در فصل اول حضورش در این تیم، باواریایی‌ها را به قهرمانی در بوندس‌لیگا رساند، دومین فصل حضورش در این تیم با فراز و نشیب‌هایی به خصوص در بوندس‌لیگا همراه بود و روند خوب تیمش در لیگ قهرمانان اروپا هم در نهایت مانع از اخراج او نشد. توماس توخل جانشین این مربی آلمانی هم شب گذشته (شنبه) در اولین گام موفق شد باواریایی‌ها را به برتری 4 بر 2 مقابل بوروسیا دورتموند در هفته بیست‌وششم بوندس‌لیگای آلمان برساند.

انتهای پیام/