واگن‌سازی تهران بهترین نمونه مشارکت با شرکت‌های خارجی

واگن‌سازی تهران بهترین نمونه مشارکت با شرکت‌های خارجی

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا شیخ طاهری، مدیرعامل مجموعه واگن‌سازی تهران با اشاره به بخشی از سخنان سید میعاد صالحی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی در دهمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی، گفت: این شرکت، یکی از بهترین نمونه‌های مشارکت با شرکت‌های خارجی در کشور است و اکنون حدود یک هزار نفر در این شرکت به طور مستقیم مشغول به کار هستند و در بخش تولید و تعمیر و نگهداری فعالیت می‌نمایند.

مدیرعامل مجموعه واگن‌سازی تهران خاطرنشان کرد: این شرکت حدود دو دهه است که تأسیس شده و با مشارکت ۴۹ درصد از شرکت‌های خوشنام چینی، ۳۱ درصد شهرداری تهران و ۲۰ درصد مجموعه ذخیره فرهنگیان به فعالیت می‌پردازد.

شیخ طاهری تاکید کرد: ظرفیت اسمی طراحی شده برای این شرکت تولید ۳۶۰ دستگاه واگن در سال است؛ اما این شرکت آمادگی دارد تا ۵۰۰ دستگاه انواع واگن در سال تولید نماید.

به گفته وی، تاکنون شرکت واگن‌سازی بیش از یکهزار و ۵۰۰ دستگاه انواع واگن مترویی و مسافری تولید کرده است و این آمادگی را دارد تا با افزایش ظرفیت تولید، طی ۳ تا ۵ سال آینده، بزرگترین پروژه تأمین ناوگان مترویی کشور به میزان ۷۹۱ دستگاه واگن را اجرایی نماید.

مدیرعامل مجموعه واگن‌سازی تهران، ضمن قدردانی از حمایت‌های دولت سیزدهم به ویژه دکتر زاکانی، شهردار تهران از این شرکت، اظهار کرد: با توجه به حمایت‌های صورت گرفته، این موضوع باعث شده تا توسعه مترو در تهران با چالش بزرگی مواجه نباشد.