ورود مددجویان پشت نوبتی کمیته امداد به چرخه حمایت

ورود مددجویان پشت نوبتی کمیته امداد به چرخه حمایت

به گزارش مهر، جعفر صباغیان با اشاره به اینکه سیاست راهبردی کمیته امداد، مردمی کردن خدمات این نهاد با استفاده از ظرفیت‌های خیران حقیقی و حقوقی است، افزود: در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی نیازهای جامعه تحت حمایت بسیار زیاد گسترده و برآورده کردن آن تنها با مشارکت خیرین حقیقی و حقوقی قابل انجام است.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد بر ضرورت توانمندسازی مددجویان تاکید کرد و ادامه داد: هدف اساسی از اقدامات حمایتی در کمیته امداد و رفع مشکلات معیشتی، مسکن و اشتغال با نگاه به توانمندسازی و خودکفایی مددجویان همراه است.

وی خودکفایی و خروج مددجویان از چرخه حمایتی را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: با خروج مددجویان از چرخه حمایتی و همچنین پالایش خانواده‌های تحت حمایت، زمینه را برای ورود خانواده‌های پشت نوبت فراهم خواهیم کرد.

صباغیان مسکن را از زمینه‌های مهم توانمندسازی مددجویان عنوان کرد و یادآور شد: امسال سه هزار میلیارد تومان برای تامین ۵۰ هزار واحد مسکن در روستاهای کشور و یک هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن شهری در نظر گرفته شده است.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با بیان اینکه در بودجه ۱۴۰۰ رقمی معادل ۱۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: این اعتبار می‌تواند نقش به‌سزایی در اشتغال و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت ایفا کند.