وزارت خارجه از تمام ظرفیت‌های حقوقی برای جلوگیری از تکرار اهانت‌ به مقدسات مسلمانان استفاده کند

وزارت خارجه از تمام ظرفیت‌های حقوقی برای جلوگیری از تکرار اهانت‌ به مقدسات مسلمانان استفاده کند

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-24

به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی تازه ترین ها؛ اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان طی بیانیه‌ای اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام (ص) را محکوم کرد و از وزارت امور خارجه خواست از تمام ظرفیت‌های حقوقی برای جلوگیری از تکرار چنین اهانت‌هایی استفاده کند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ

ما می خواهیم بر مستضعفان زمین منت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم. (قصص/5)

اینک که اسلام هراسی و اسلام ستیزی قالبی نوین به خود گرفته و مدعیان دموکراسی و آزادی خواهی از جنگ های نیابتی طرفی نبسته اند، به سراغ قرآن رفته اند تا کینه جاهلی خود را از کتاب خدا بگیرند.

هنوز دیر زمانی نگذشته است که فیلسوف آمریکایی، هانتینگتون پس از پایان جنگ سرد، جهان را به نبردی فرهنگی و تمدنی دعوت کرد و چه تمدنی و چه فرهنگی جز اسلام می توانست هماورد، لیبرال دموکراسی غرب در این نبرد فرهنگی باشد؟ و این گونه بود که نوک پیکان حملات لیبرال دموکراسی به رهبری اربابان زر و زور به سمت اسلام نشانه رفت و سناریوها آفریدند تا نه تنها اسلام را از صحنه خارج کرده، بلکه بقای تمدنی خویش را نیز استمرار ببخشند که مدعی بودند، فرهنگ و تمدنشان، جهان را به پایان رسانده است و همه ایدئولوژی های رقیب از میدان به در شده اند و اینک آخرالزمان و پایان تاریخ است.

هم بر این سیاق، کار شومی که با سلمان رشدی شروع و با انواع و اقسام توهین ها به شکل مختلف ادامه یافته، اینک به ایستگاه سوزندان کلام الله مجید رسیده و برای این قبیل اقدامات نیز ظاهرا پایانی نیست که آنان دریافته اند، آنچه اسلام را اسلام نموده، نه قدرت سخت و جمعیت و تعداد است، بلکه همچنان که اسلام خود ادعا می کند حوزه نفوذش قلب و روح مردم است و زهی خیال باطل که با سوزاندن قرآن ها، اسلام را از دل ها بزدایند که خداوند، خود فرموده است:

 یرِیدُونَ أَنْ یطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیأْبَی اللَّهُ إِلَّا أَنْ یتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ

 آنها می خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند؛ ولی خدا جز این نمی خواهد که نور خود را کامل کند، هر چند کافران ناخشنود باشند. (توبه/ 32)

همه این اعمال زشت و شنیع از آنجا نشات می گیرد که آنان خود غرق در زندگی مادی دنیوی، هیچ امر مقدسی را فراتر از ذهن کوچک خویش بر نمی تابند و از آنجا که خود را و فهم انسان را ملاک همه امور می دانند، این گونه قلم نفی بر هر چه جز فهم انسان می کشند و به این خیال هستند که یک حقیقت غایی به صرف سوزاندن و از بین رفتن ظاهری، اصالتا محو و ناپدید می شود، اما چه خیال باطلی که آنچه رفتنی است، امور مجاز و غیر واقعی است.

امروز همچنین برخی از این مدعیان دمکراسی و آزادی خواهی، در صددند تا با ایجاد نبردی مذهبی در دوره نوین، جنگی صلیبی به پا و سود سرشار اقتصادی را به بنگاه های تجاری و اقتصادی شان سرازیر کنند، غافل از اینکه مسلمانان و به ویژه مردم انقلابی ایران به زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی با روشنگری مضاعف، اگر چه از این اقدام متنفر و منزجرند، اما در دام پهن شده آنان خود را گرفتار نمی کنند و با تشخیص درست خود این منازعه را منازعه بین ادیان نمی دانند، بلکه آن را منازعه بین مادی گرایانی می دانند که خود را و همه امور را به زندگی این دنیایی محدود کرده اند، با خدامحورانی که حقیقت غایی را در کلام خدا و رسولان وی می جویند.

اینک و در این برهه تاریخی، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، با تاسی به همه آزادگان دنیا ضمن محکوم نمودن این عمل شنیع، به همگان یادآور می کند با وجود اینکه قرآن خدا مراقب و حافظی دارد که آن را از هر محافظ دیگری بی نیاز می کند، اما با این وجود، تمام تلاش خود را جهت روشنگری و آگاهی رسانی برای همه آزادگان جهان ادامه خواهند داد.

ما در مقابل اسلام هراسی و اسلام‌ستیزی منفعل عمل نخواهیم کرد و با اراده بیشتری به تعمیق و ترویج معارف قرآنی خواهیم پرداخت. نور پر فروغ قرآن و شکوه و عظمت این مصحف شریف که سرشار از معارف الهی و انسانی است با جان و نفوس مسلمین گره خورده است و هرگزخاموش نخواهد شد.

نهاد‌های بین‌المللی اسلامی و اندیشمندان جهان اسلام، خط خبیث اسلام‌ستیزی را بشناسند و ریشه‌های این شجره ملعونه را قطع کنند. اهانت به ساحت مقدس نبی اکرم(صلی‌الله علیه و آله و سلم) و قرآن کریم با بهانه آزادی عقیده در حقیقت ذبح آزادی و مثله مثله کردن جنایت‌آمیز عقیده است.

دستگاه رسانه‌ ای استکبار به بهانه آزادی بیان و قلم آن هم به گونه ای کاملاً جهت دار به اشکال گوناگون به پدیده اسلام هراسی و اسلام ستیزی دامن می زنند که این امر ناشی از ترس از نفوذ و گسترش آموزه‌های گران سنگ اسلام بوده که آشکارا در تعارض با منافع نامشروع نظام سلطه در جهان می باشد و چون دست‌ اندرکاران این گونه رسانه ها توان رویارویی صحیح با منطق استوار دین حنیف را ندارند اقدام به انجام حرکات ناشایستی از این دست می زنند. پرواضح است که این گونه حرکات از سر ضعف و انفعال می باشد و عاقبت خوبی نیز برای عاملان آن به دنبال نخواهد داشت.

هم چنین از وزارت محترم امور خارجه و نهاد بین‌المللی درخواست داریم تا از تمام ظرفیت‌های حقوقی برای جلوگیری از تکرار چنین اهانت‌هایی استفاده نمایند تا دیگر شاهد جسارت به اعتقادات نزدیک به دو میلیارد مسلمان توسط عده ای کج اندیش و متحجر نباشیم.

والعاقبه للمتقین.

انتهای پیام/