وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، نوار غزه را تهدید کرد

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، نوار غزه را تهدید کرد

فارس: «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه، بعد از تبادل آتش اخیر با نوار غزه، این منطقه را تهدید کرد.

گانتز طی اظهاراتی بعد از نشست امنیتی برای ارزیابی وضعیت تنش‌ها با نوار غزه، تهدید کرد اگر آرامش در شهرک‌های صهیونیست‌نشین همجوار این منطقه حفظ نشود، آسیب جدی به نوار غزه وارد می‌کنند.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، وی با تهدید نوار غزه در حوزه‌های اقتصادی، امنیتی و اجتماعی، مدعی شد: «معادله برای آنها (گروه‌های مقاومت در نوار غزه) کاملا واضح است. ارتش اسرائیل برای گزینه تنش‌های بیشتر آماده است و هر کاری بتوانیم برای حفظ آرامش انجام می‌دهیم».

مقامات ارشد امنیتی و نظامی رژیم کودک‌کش صهیونیستی از جمله «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر، «امیر اوهانا» وزیر امنیت داخلی، «یوسی کوهن» رئیس موساد، «مئیر بن‌شبت» مشاور امنیت داخلی و بنی گانتز شامگاه شنبه برای بررسی اوضاع نوار غزه در مقر ارتش در تل‌آویو تشکیل جلسه دادند.

بر اساس این گزارش، مقام‌های امنیتی اسرائیل معتقدند افزایش تنش‌ها با نوار غزه و شلیک بیش از ۴۰ راکت طی دو روز اخیر به مناطق صهیونیست‌نشین همجوار، ارتباط مستقیمی با درگیری‌های نظامیان صهیونیست با فلسطینیان در قدس اشغالی دارد.

بامداد یکشنبه رسانه‌های عبری و خبرگزاری‌های فلسطینی با گزارش شنیده‌شدن صدای آژیر هشدار در شهرک صهیونیست‌نشین «نیریم»، خبر دادند که یک فروند راکت به نزدیکی محل استقرار نظامیان صهیونیست برخورد کرده است. (جزئیات بیشتر

تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی پس از آن آغاز شد که جوانان فلسطینی از ابتدای ماه مبارک رمضان به علت اقدام نظامیان رژیم صهیونیستی در ممانعت از ایجاد تجمع و برگزاری مراسم به مناسبت این ماه مبارک در قدس اشغالی و به ویژه اطراف مسجد الاقصی با نیروهای صهیونیست چند بار درگیر شدند تا اینکه شامگاه پنجشنبه، درگیری‌های میان دو طرف به شدت تشدید شد و هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در این درگیری‌ها، بیش از ۱۰۰ فلسطینی مجروح شدند.

پس از این اعلام، دیشب ساعت ۱۱:۴۶ به وقت ایران اتاق مشترک گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «قدس و مسجد الاقصی خط قرمز و مقاومت فصل الخطاب است». تنها پس از گذشت حدود ۴۰ دقیقه از صدور این بیانیه، منابع خبری از حمله راکتی گسترده نیروهای مقاومت به شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه خبر دادند.

انتهای پیام/