وضعیت اتوبوس‌های پایتخت در نخستین روز اجرای محدودیت‌های کرونایی

وضعیت اتوبوس‌های پایتخت در نخستین روز اجرای محدودیت‌های کرونایی

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-09-01

محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری فارس: درباره وضعیت اتوبوس‌های پایتخت طی روز جاری همزمان با آغاز اجرای محدودیت‌های مربوط به کرونا، اظهار داشت:‌دستگاه‌های کارت‌خوان اتوبوسرانی آفلاین است و به صورت لحظه‌ای دسترسی به وضعیت جاری آمار مسافران نداریم، ولی گشت‌های اتوبوسرانی در سطح شهر نیز گزارشی مبنی بر افزایش یا کاهش محسوس مسافران نداشته‌اند.

وی افزود: بر اساس بررسی‌های اولیه گشت‌های اتوبوسرانی آمار مسافران تقریبا مشابه روزهای قبل است  البته هنگام وقوع بارندگی‌ها نظم در تردد اتوبوس‌ها  تا حدودی به هم می‌خورد و ممکن است اتوبوس به دلیل ترافیک دیرتر به ایستگاه برسد و این مسأله سبب افزایش آمار مسافر شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران بیان داشت: علیرغم اینکه برخی از مشاغل از امروز غیرفعال شده‌اند و احتمال کاهش آمار مسافران وجود داشت اما از آمار اتوبوس‌های پایتخت کاسته نشده و در سرفاصله حرکت یا تعداد اعزام اتوبوس‌ها تغییری نداشته ایم و مشابه قبل خدمت‌رسانی به مسافران ادامه دارد.

ترفع گفت:‌ شهروندان باید همکاری‌های لازم را در جهت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در اتوبوس‌ها داشته باشند و از سفرهای غیر ضروری در سطح شهر بپرهیزند.

وی گفت: پیشنهاد ما جهت رعایت فاصله‌گذاری در اتوبوس‌ها شناور شدن ساعات کار ادارات است وقتی همه کارمندان و نیروهای سازمان‌ها سر ساعت 7 صبح بخواهند از حمل و نقل عمومی استفاده کنند و بعدازظهر با پایان ساعات کار ادارات در زمان مشخص سوار اتوبوس و سایر وسایل حمل و نقل عمومی شوند قطعا پیک مسافر ایجاد می‌شود که برای شکستن این پیک، شناور شدن ساعت فعالیت ادارات پیشنهاد می‌شود.

انتهای پیام/