وندی شرمن: انتخابات ایران روند گفتگوهای وین را پیچیده می کند!

وندی شرمن: انتخابات ایران روند گفتگوهای وین را پیچیده می کند!

به گزارش مهر به نقل از رویترز، در شرایطی که گفتگوها میان ایران و پنج قدرت جهانی (چین، روسیه، آلمان، فرانسه و انگلیس) برای احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ موسوم به برجام از روز شنبه بار دیگر آغاز می‌شود، «وندی شرمن» معاون وزیر خارجه ایالات متحده و یکی از اعضای تیم مذاکره کننده پیشین آمریکا روز چهارشنبه در اظهارنظری جدید مدعی شد که انتخابات ریاست جمهوری ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) در ایران باعث پیچیدگی روند گفتگوهای جاری خواهد شد.

شرمن در مراسمی مجازی که به ابتکار اندیشکده «صندوق مارشال آلمان» برگزار شد، گفت: «می دانم که این گفتگوها اواخر این هفته (شنبه و یکشنبه) بار دیگر آغاز خواهد شد».

وی در ادامه افزود: «تاکنون پیشرفت بسیاری حاصل شده، اما بر حسب تجربه شخصی‌ام، تا زمانی که آخرین جزئیات تکمیل نشوند، نمی‌دانیم که آیا به توافق رسیده‌ایم (یا خیر)».

معاون وزیر خارجه ایالات متحده در ادامه بدون ارائه توضیح بیشتر مدعی شد که «البته این (گفتگوها) با انتخابات ریاست جمهوری ایران که قرار است ظرف چند روز آینده برگزار شود، پیچیده می‌شود».

گفتنی است، از ماه آوریل تاکنون پنج دور مذاکرات غیرمستقیم میان ایران و گروه ۱+۴ برگزار شده است و دور بعدی نیز روز شنبه در وین آغاز خواهد شد.