ویروس کرونا برج‌های تجارت جهانی را تهدید می‌کند

ویروس کرونا برج‌های تجارت جهانی را تهدید می‌کند

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-19

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل تازه ترین ها به نقل از رویترز،‌در حالی که ویرانه‌های دو ساختمان تجارت جهانی که در حادثه 11 سپتامبر 2001 تخریب شدند جمع‌آوری شده حالا کرونا ساخته شدن دوباره آنها را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

در حالی به نوزدهمین سالگرد حادثه 11 سپتامبر نزدیک می‌شویم که این بار یک ویروس میکروسکوپی طرح ساختن دوباره برج‌های دو قلوی تجارت جهانی در نیویورک را تهدید می‌کند.

ویشال گارگ، مدیرعامل مؤسسه بتر،‌ می‌گوید حالا مردم خیلی بیشتر نگران آن هستند که کسی به صورت آنها سرفه کند تا اینکه یک ساختمان منفجر شود. 

پس از آنکه برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی و ساختمان‌های اطراف آن توسط تروریست‌های انتحاری القاعده به طور کامل تخریب شدند و در پی آن حدود 3 هزار نفر جان خود را از دست دادند اقتصاد منطقه جنوب منهتن در نیویورک به شدت آسیب دید.

اما سپس طرحی مطرح شد که در محل سابق برج‌های مرکز تجارت جهانی چند پروژه از جمله یک منطقه گردشگری، یک مرکز تجاری، سه آسمانخراش، یک مرکز حمل و نقل و همچنین یک موزه به ارزش 25 میلیارد دلار اجرا شود.

اما حالا شیوع ویروس کرونا اجرای این طرح‌ها را در هاله‌ای از ابهام قرار داده و متوقف کرده است.

با گذشت حدود 6 ماه از درگیر شدن ایالت نیویورک با ویروس کرونا حالا به سختی می‌تواند شاهد رفت و آمد افراد در جنوب منهتن باشیم.

بنا به اعلام مقامات شهر نیویورک تا کنون بخش دولتی و خصوصی حدود 25 میلیارد دلار برای بازسازی ساختمان‌های مرکز تجارت جهانی هزینه کرده‌اند. 

انتهای پیام/