پاشینیان از مردم خواست فردا در حمایت از قانون راهپیمایی کنند

پاشینیان از مردم خواست فردا در حمایت از قانون راهپیمایی کنند

فارس: «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان امروز (یکشنبه) گفت برای دفاع از سیستم دموکراتیک و مطابق قانون اساسی این کشور، خواستار تجمع و راهپیمایی در اول مارس (فردا) شده است.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، او در یک سخنرانی که در صفحه فیس‌بوک وی به صورت زنده پخش شد، گفت: هدف تجمع و راهپیمایی فردا، دفاع از سیستم دموکراتیک و مبتنی بر قانون اساسی ارمنستان و قدرت مردم است. زیرا قدرت در کشور ما متعلق به مردم است.

نخست‌وزیر ارمنستان در ادامه ابراز امیدواری کرد مردم حضور حداکثری در ایروان و سراسر ارمنستان در این راهپیمایی داشته باشند.

به دنبال شکست در نبرد با جمهوری آذربایجان، شهروندان ارمنستانی خواستار  کناره‌گیری پاشینیان شده‌اند و طی روزهای گذشته این کشور شاهد بلوای سیاسی بود. هواپیماهای جنگی ارتش ارمنستان روز جمعه  در حمایت از تظاهرات علیه پاشینیان، بر فراز آسمان ایروان به پرواز درآمدند.

به طور همزمان، پاشینیان در یک سخنرانی ویدئویی گفت: «به تمامی سربازان، افسران و فرماندهان دستور می‌دهم سرشان به کار خود باشد و از مرزها و تمامیت ارضی ارمنستان محافظت کنند».

نخست وزیر ارمنستان با اشاره به اینکه مردم این کشور اجازه نخواهند داد کودتایی صورت گیرد گفت: «ارتش نمی‌تواند در رویه‌های سیاسی مشارکتی داشته باشد. ارتش باید تابع مردم و مقاماتی باشد که از سوی مردم انتخاب شده‌اند».

منابع خبری بعد از ظهر شنبه به وقت تهران اعلام کردند که رئیس‌جمهور ارمنستان با پیشنهاد پاشینیان برای اخراج ژنرال‌های ارشد مخالفت کرده است.

خبرگزاری «اسپوتنیک» در این خصوص نوشت که «آرمن سرکسیان» رئیس‌جمهور ارمنستان با تقاضای نخست وزیر برای اخراج ژنرال‌های ارشد مخالفت کرده است. دفتر ریاست‌جمهوری ارمنستان اعلام کرد که رئیس‌جمهور در چارچوب اختیارات مشروطه خود پیش‌نویس این حکم را با اعتراض برگردانده، زیرا با قانون اساسی مغایرت دارد.

انتهای پیام/.