پاکستان به دنبال حمایت چین در حوزه کشاورزی

پاکستان به دنبال حمایت چین در حوزه کشاورزی

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-18

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل تازه ترین ها به نقل از راشاتودی، ‌اسلام‌آباد به دنبال کمک گرفتن از چین در بالا بردن امنیت غذایی خود از طریق همکاری با آنها در حوزه کشاورزی است.

پاکستانی‌ها می‌خواهند حوزه کشاورزی را هم در برنامه کریدور اقتصادی چین و پاکستان که ارزش آن 61 میلیارد دلار برآورد می‌شود اضافه کنند.

هیأت وزیران پاکستان اعلام کرده که خواستار حضور چینی‌ها به صورت شرکتی و یا مشترک در حوزه کشاورزی هستند.

در ماه مارس و طی حضور رئیس‌جمهور پاکستان در چین دو کشور توافقی را برای گسترش روابط دو جانبه در حوزه علوم، فناوری و کشاورزی امضا کردند.

این هفته  وزیر امنیت ملی غذایی و تحقیقات پاکستان طی سخنانی در کابینه این کشور اعلام کرد که تیمش  در حال کار برای افزایش تولید گندم است.

وی از نخست‌وزیر پاکستان خواست تا به ایالت‌های این کشور دستور دهد تا بخشی از گندم تولیدی را برای استفاده در راستای کاشت محصول جدید ذخیره کند.

چین بزرگترین شریک تجاری پاکستان است و انتظار می‌رود اجرای طرح کریدور اقتصادی چین و پاکستان به گسترش همکاری‌های اقتصادی دو طرف منجر شود.

هدف از اجرای این طرح بهبود زیرساخت‌های پاکستان و ایجاد 700 هزار فرصت شغلی جدید در این کشور است و 2.5 درصد به رشد اقتصادی این کشور در سال اضافه خواهد کرد.

اجرای این طرح همچنین از این جهت که چین را به جنوب آسیا و آسیای مرکزی متصل می‌کند اهمیت دارد.

انتهای پیام/ب