پرونده جنایات اسرائیل به دیوان کیفری بین المللی ارسال می‌شود

پرونده جنایات اسرائیل به دیوان کیفری بین المللی ارسال می‌شود

به گزارش مهر به نقل از النشره، «ابراهیم ملحم» سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین سخنانی را در خصوص جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در منطقه «شیخ جراح» واقع در قدس اشغالی مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: از دیدگاه ما جنایات اسرائیل علیه ساکنان منطقه «شیخ جراح» محکوم است. آنچه اسرائیل در شیخ جراح انجام می دهد، نقض حقوق بشر محسوب می شود.

از سوی دیگر، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین اعلام کرد که پرونده ای از سلسله جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در شیخ جراح واقع در قدس اشغالی به دیوان کیفری بین المللی ارسال خواهد شد.

در همین ارتباط، «ابو خالد محمد الضیف» گفت: به اهالی مقاوم در منطقه الشیخ جراح در قدس اشغالی درود می‌فرستیم و تاکید می‌کنیم که رهبران مقاومت و القسام اوضاع را از نزدیک زیرنظر دارند.

وی افزود: به صورت واضح و برای آخرین بار به رژیم اشغالگر هشدار می‌دهیم که اگر تجاوز به اهالی محله الشیخ جراح فوراً متوقف نشود ما دست بسته نخواهیم نشست و دشمن بهای هنگفتی خواهد پرداخت.

گفتنی است که رژیم صهیونیستی طی روزهای اخیر از ساکنان محله الشیخ جراح در قدس اشغالی خواسته است خانه‌های خود را ترک کنند. این اقدام رژیم صهیونیستی که با هدف اخراج ساکنان اصلی شهر قدس صورت می‌گیرد، هزاران نفر از اهالی این محله را با خطر آوارگی مواجه کرده است. صهیونیستها همچنین با یورش های وحشیانه روزانه به شیخ جراح، شمار زیادی از ساکنان آن را بازداشت و یا در جریان درگیری، آنها را مجروح کرده اند.