پزشکان برای کار در سازمان پزشکی قانونی بی انگیزه اند

پزشکان برای کار در سازمان پزشکی قانونی بی انگیزه اند

به گزارش خبرگزاری مهر عباس مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور، روز گذشته به منظور ارائه گزارش و بیان مشکلات و تنگناهای سازمان، با اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

مسجدی در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد، وظایف و خدمات گسترده سازمان در حوزه‌های فنی و تخصصی، به برخی مشکلات و چالش‌های سازمان همچون کمبود نیروی انسانی، منابع و اعتبارات و فضای فیزیکی اشاره کرد.

وی با تأکید بر سختی کار در پزشکی قانونی و بی انگیزه بودن پزشکان برای کار در این سازمان، راه‌کارها و پیشنهاداتی را برای برون رفت از مشکلات فعلی پزشکی قانونی ارائه کرد و خواستار توجه هر چه بیشتر نمایندگان مجلس به مشکلات این سازمان و اختصاص اعتبارات لازم برای بر طرف کردن این چالش ها شد.

اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نیز با اذعان بر نقش مهم پزشکی قانونی در تعیین تکلیف پرونده‌های قضایی و تأیید کمبودها و چالش‌های این سازمان، برای رفع مشکلات آن قول مساعدت و همکاری دادند.

گفتنی است در این جلسه رضا حاج منوچهری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی، علی هادیزادگان مدیرکل فناوری اطلاعات و تحول اداری و قاسم سلیمانی رابط سازمان با مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان را همراهی کردند.

منبع : مهر