پل جدید تقاطع سلیمی جهرمی در مرحله نصب تیرهای فلزی عرشه

پل جدید تقاطع سلیمی جهرمی در مرحله نصب تیرهای فلزی عرشه

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود حق لطفی از آغاز عملیات نصب تیرهای فلزی عرشه در پل تقاطع غیرهمسطح خیابان شهید سلیمی جهرمی با کانال سیل برگردان غرب خبر داد و با بیان اینکه عملیات نصب تیرهای فلزی عرشه پل تقاطع خیابان شهید سلیمی جهرمی با کانال سیل برگردان غرب متعاقب اتمام عملیات حفاری و بتن‌ریزی شمع‌ها آغاز شده است، گفت: اجرای شیب‌راهه‌ها و دیواره‌های حائل، در سایر جبهه‌های کاری پروژه ادامه دارد.

سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با اعلام نصب ۵ تیر فلزی از مجموع ۱۴ تیر فلزی موردنیاز برای احداث عرشه پل تقاطع سلیمی جهرمی، طول تیرهای جدید را ۱۶.۵ متر خواند و خاطرنشان کرد: تیرهای فلزی جدید با استفاده از تیرهای فلزی پل قدیم احداث شده است.

به گفته وی، پیشرفت عملیات اجرایی پروژه به مرز ۶۵ درصد رسیده و پیش بینی می‌شود پل جدید تقاطع تا پایان سه ماهه نخست امسال برای تردد شهروندان گشایش یابد.

پل قدیم تقاطع غیر همسطح خیابان شهید سلیمی جهرمی با کانال سیل برگردان غرب طی سال‌های اخیر و به عنوان یکی از گلوگاه‌های سیلابی کانال مذکور برچیده شد. پل جدید با عرض بیشتر نسبت به سازه قبلی (۳ خط عبوری) و به نحوی که در سطح بالاتری از دیواره‌های کانال قرار گیرد در حال احداث است و بهره برداری از آن نقش مهمی در تسهیل دسترسی سواره و پیاده به ایستگاه مترو صادقیه خواهد داشت.

منبع : مهر