پنج آزادکار کشورمان راهی مرحله نیمه نهایی شدند

پنج آزادکار کشورمان راهی مرحله نیمه نهایی شدند

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون کشتی، مسابقات پنج وزن دوم سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد نظامیان جهان (سیزم) از صبح امروز (دوشنبه) در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران در حال برگزاری است.

نتایج نمایندگان کشورمان تاکنون به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل رفیق الاسلام از بنگلادش با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف برنده کشتی میان هاروتیون مانوکیان از ارمنستان و نماینده سوریه مبارزه خواهد رفت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمدمهدی یگانه جعفری در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر آکاش احمد از پاکستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با برنده کشتی میان آرمان آندرسیان از ارمنستان و چریستوس چریستوفوریدیس از یونان مبارزه خواهد کرد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم که ۶ نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه سه نفری و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و بهمن تیموری در A در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر حرایر علی خانیان از ارمنستان و در دور دوم با نتیجه ۱۳ بر صفر انس الخالدی از سوریه را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله به مصاف دولاش شوگی از الجزایر می‌رود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که ۷ نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه سه و چهار نفری و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و محمدحسین میرباغبان در گروه B در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر محمد عادل ایرشاد از پاکستان را مغلوب کرد وی در دور دوم به مصاف آندریس اوزولس از لتونی می‌رود. با توجه به پیروزی نماینده کشورمان صعودش به مرحله نیمه نهایی قطعی شده است.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۸ از سد لیو وا گئورگیان از ارمنستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف برنده کشتی میان کامارا محمد سالیو از گینه و کبرکالیانا از سریلانکا می‌رود.

منبع : مهر