پوررهنما: به نفر اول دنیا باختم/ برای شکستم بهانه نمی آورم

پوررهنما: به نفر اول دنیا باختم/ برای شکستم بهانه نمی آورم

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، مهدی پور رهنما دارنده مدال نقره منهای وزن ۷۵ کیلوگرم مسابقات پاراتکواندوی بازی‌های پارالمپیک بعد از شکست مقابل حریف مکزیکی گفت: در این مسابقه کمی غافلگیر شدم چون که شناخت خوبی از رقیبم نداشتم. دوست داشتم جای دیگری غیر از فینال بازی‌های پارالمپیک با او مسابقه بدهم.

او با اشاره به قدرت حریف مکزیکی ادامه داد: به حریف ضعیفی نباختم. او سال ۲۰۱۹ قهرمان جهان شد و نفر رنک یک دنیا است. به حریف ضعیفی نباختم اما شاید اگر قبل از این شانس مسابقه با او را داشتم می‌توانستم بهتر مبارزه کنم.

پور رهنما درباره این‌که آیا به خوبی برای این بازی‌ها آماده شده بود یا نه؟ گفت: الان هر حرفی بزنم شاید فکر کنند دنبال بهانه هستم اما نمی‌توان واقعیت‌ها را کتمان کرد. برای حضور در این مسابقات زیادی را نتوانستیم شرکت کنین و این طبیعی است که در میزان آمادگی ما هم تاثیر گذار است. نمی‌خواهم بگویم مقصر فدراسیون بوده اما برخی از مسابقات را به خاطر کرونا از دست دادیم و برخی دیگر را به خاطر صادر نشدن ویزا و برخی هم به خاطر هزینه‌های سنگین سفر و این تاثیر داشت. شما ببینید انگلیس دو ماه در اردو و مسابقه بود؛ مدتی در آلمان اردو زد و یا در مسابقاتی در کره‌جنوبی اما ما کجا بودیم.