پیاده روی جاماندگان اربعین در سمنان برگزار نخواهد شد

پیاده روی جاماندگان اربعین در سمنان برگزار نخواهد شد

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-07-06

به گزارش تازه ترین ها، حبیب الله خجسته پور شامگاه یکشنبه در کارگروه مراسم عزاداری کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی در دفتر امام جمعه سمنان با بیان اینکه در استان اقدام‌های خوبی برای مقابله با کرونا ویروس انجام شده است، تاکید کرد: عملکرد دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود در راستای کنترل ویروس مناسب بوده است.
وی با بیان اینکه کنترل کرونا به دلیل قرارگیری استان سمنان در چهار راه و کریدور شمال شرق کشور دشوار است، گفت: مردم استان تعاملات زیادی با استان‌های همجوار دارند و این موضوع سبب شده تا مقوله مبارزه با کرونا دشوار شود.
معاون استاندار سمنان با اشاره به تمهیدات مأخوذه در سطح استان، تاکید کرد: برای مقابله با کرونا باید با عزمی همگانی گام برداشت و مردم را در این راه همراه کرد که در این زمینه آموزش همگانی صورت گرفته است.
خجسته پور با بیان اینکه استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی باید به شکلی ویژه‌تر در دستور کار مردم قرار گیرد، ابراز داشت: از سوی دیگر هم نظارت‌ها در بخش‌های مختلف برای انجام دستورالعمل‌های بهداشتی تشدید شود.
وی با بیان اینکه راهپیمایی جاماندگان اربعین در استان برگزار نخواهد شد، ابراز داشت: مردم و مسئولان از رعایت نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بسیار نگران هستند و از مردم می‌خواهیم در این راستا با ما همکاری بیشتری کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان و جانشین ستاد مقابله با کرونا، تاکید کرد: وضعیت شیوع کرونا در بسیاری از نقاط کشور اضطراری است به گونه‌ای که براساس آمار در هر دو روز به طور متوسط ۳۰۰ نفر از هموطنان به دلیل شیوع کرونا ویروس جان خود را از دست می‌دهند