پیامدهای بیماری کرونا بر جامعه دانشگاهی بررسی می شود

پیامدهای بیماری کرونا بر جامعه دانشگاهی بررسی می شود

  • تاریخ انتشار : 1399-10-24

به گزارش مهر به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر مجید صفاری نیا اظهار داشت: این کنگره علمی با مشارکت فعال دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان و مراکز مشاوره دانشگاه‌های صنعتی شریف، شیراز و تهران برگزار می‌شود.

وی در خصوص محورهای این همایش گفت: سبک زندگی، پیامدهای روانشناختی، پیامدهای آموزشی، پیامدهای اجتماعی، پیامدهای خانوادگی، دانشگاه پس از کرونا، پیشگیری و رفتارهای بهداشتی، و بهداشت، ایمنی، محیط زیست و کووید ۱۹ محورهای پژوهشی کنگره دانشگاه و کووید ۱۹ هستند.

رئیس شورای سیاستگذاری این کنگره افزود: در این همایش ۶ نشست تخصصی کاربردی با حضور متخصصان پیش بینی شده است که به شرح زیر است:

خدمات مشاوره و مددکاری دانشگاه‌ها در دوران کرونا

خدمات بهداشتی و پیشگیری از کرونا در دانشگاه‌ها

چالش‌های آموزش مجازی از منظر دانشجویان و اساتید در دوران کرونا

ابعاد روان شناختی خانواده دانشجو در دوران کرونا

ابعاد جامعه شناختی و فرهنگی دانشجویان در ایام کرونا

آموزش مجازی دانشجو در دوران کرونا و پسا کرونا از عناوین بعضی از این نشست‌ها خواهد بود.

صفاری نیا گفت: ۲۰۵ مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده بود که پس از داوری ۳۸ مقاله مورد پذیرش نهایی قرار گرفته است و در زمان برگزاری کنگره توسط محققان ارائه می‌شود.

وی گفت: در این کنگره دانشگاه‌های پیام نور، الزهرا، شاهد، شهید بهشتی، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، علامه طباطبایی، علم و صنعت ایران، فنی حرفه‌ای، هنر تهران، امام صادق، و تربیت دبیر شهید رجایی همکاری دارند.

صفاری نیا افزود: این کنگره به مدت دو روز به شکل مجازی میزبان علاقه مندان خواهد بود و تلاش می‌شود نتیجه نشست‌ها به عنوان راهبردهای اجرایی در دوران کرونا و پسا کرونا مورد استفاده سازمان دانشجویان و دانشگاه‌ها قرار گیرد.