پیشرفت کشتی‌گیران در لیگ‌برتر امیدوارکننده است/ «افت» طبیعی بود

پیشرفت کشتی‌گیران در لیگ‌برتر امیدوارکننده است/ «افت» طبیعی بود

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-07-27

عباس حاج کناری مربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان که به عنوان یکی از اعضای کمیته فنی مسابقات لیگ برتر، بر مصاف آزادکاران نظارت داشت در گفتگو با تازه ترین ها اظهار داشت: تمامی آزادکاران بعد از ماه‌ها دوری از مسابقات وارد لیگ شدند و آنها در این مدت فقط به تمرینات انفرادی و بدنسازی مشغول بودند. طبیعتاً با توجه به این وضعیت پیش بینی می‌شد که بچه‌ها نیاز به زمان بیشتری دارند تا به روزهای اوج آمادگی برسند.
وی تصریح کرد: تا جایی که کشتی‌ها را با حضور در سالن و از طریق پخش زنده تلویزیونی تماشا کردم، به وضوح دیدم بچه‌ها در کشتی اول خود چندان عملکرد خوبی نداشتند اما رفته رفته هر چه که مسابقات جلوتر رفت، کشتی گیران هم خودشان را پیدا کردند. این موضوع کاملاً طبیعی است و من امیدوارم این بچه‌ها در ادامه با حضور در اردوی تیم ملی و مسابقات لیگ برتر به روزهای امیدوارکننده و همیشگی خود بازگردند.
مربی تیم ملی کشتی آزاد ادامه داد: برخی از کشتی گیران ما در لیگ نشان دادند در چند ماه گذشته با توجه به تعطیلی اردوها، بیشتر به وزنه زدن و تمرینات بدنسازی پرداختند. این مساله کاملاً در نحوه مبارزات و توان جسمانی آنها مشهود بود. البته آن دسته از آزادکارانی هم که در این مدت تمرینات فنی کشتی را بیشتر انجام داده بودند، عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشتند.
حاج کناری در پایان گفت: بدیهی است این مشکلات با توجه به آغاز اردوی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های جهانی تا حد زیادی برطرف خواهد شد، چرا که بچه‌ها با حضور در خانه کشتی و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند به خوبی به تمرینات فنی و گروهی بپردازند.
به گزارش تازه ترین ها، رقابت‌های کشتی قهرمانی بزرگسالان جهان روزهای ۲۲ تا ۳۰ آذرماه در شهر بلگراد کشور صربستان برگزار می‌شود. بر این اساس اولین مرحله از اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت‌های جهانی صربستان طی روزهای ۲۵ تازه ترین ها تا ۸ آبان ماه در محل خانه کشتی شهید ابراهیم هادی برگزار می‌شود.