پیش بینی اوپک از تشدید کاهش تقاضای نفت در سال 2020

پیش بینی اوپک از تشدید کاهش تقاضای نفت در سال 2020

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-25

به گزارش گروه اقتصاد تازه ترین ها، اوپک اعلام کرد تقاضا برای نفت در سال 2020 به علت شیوع کرونا بیش از پیش بینی قبلی کاهش می یابد و کندتر از آنچه انتظار می رفت در سال آینده بهبود می یابد.

اوپک در گزارش ماهانه خود اعلام کرد تقاضا برای نفت در جهان در سال جاری 9.46 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت. رقم پیش بینی قبلی این سازمان 9.06 میلیون بشکه در روز بود.

به گزارش رویترز، با کاهش سفرها و فعالیت های اقتصادی به علت شیوع کرونا، قیمت نفت سقوط کرد. درحالی که برخی از کشورهای محدودیت های قرنطینه را کاهش داده و اجازه داده اند تا تقاضا روند بهبود خود را طی کند، افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس و افزایش تولید نفت بر قیمت باز هم فشار کاهشی داشته است.

در چشم انداز 2021 اوپک آمده است: «افزایش استفاده از دورکاری و برگزاری کنفرانس های از راه دور، نمی گذارد استفاده از سوخت های حمل و نقل کاملا به سطح 2019 برسد.»

این بدان معناست که، تقاضا در سال آینده بسیار کندتر از آنچه انتظار می رفت، بهبود یابد. بر اساس اعلام اوپک، مصرف سوخت در سال 2021 روزانه 6.62 میلیون بشکه افزایش می یابد که 370 هزار بشکه در روز کمتر از ماه گذشته است.

ذخایر نفت به علت سقوط تقاضا، افزایش یافته است. به گزارش اوپک، ذخایر کشورهای توسعه یافته در ماه جولای 4.5 میلیون بشکه در روز کاهش یافت اما هنوز 260.6 میلیون بشکه از متوسط 5 ساله بیشتر است.

انتهای پیام/