پیگیری مشکلات حقوق و دستمزد کارگران و رانندگان اتوبوسرانی

پیگیری مشکلات حقوق و دستمزد کارگران و رانندگان اتوبوسرانی

به گزارش مهر، محمد سالاری در سیصدمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه جلسه کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورای شهر در خصوص اجرای طرح طبقه بندی مشاغل شرکت واحد اتوبوسرانی، گفت: کارگران و رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تا کنون چندین جلسه در دفتر ریاست شورای شهر و کمیسیون حمل و نقل داشته‌اند که نهایتاً کمیسیون مربوطه طی جلسه‌ای با مسئولین شرکت واحد و معاونت منابع انسانی، مصوبه‌ای را مبنی بر در اولویت قرار گرفتن اجرای طرح طبقه بندی مشاغل شرکت واحد اتوبوسرانی داشتند اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد که اجرای طرح طبقه بندی مشاغل شرکت واحد اتوبوسرانی در اولویت قرار گیرد و نتیجه مطالعات مشاور طرح به منظور طی مراحل تصویب در شورای عالی کار، حداکثر تا پایان تیرماه سال جاری، ارائه شود. همچنین به صورت کوتاه مدت تا تصویب طرح طبقه بندی، پیشنهاد افزایش علی الحساب ۲۰ درصدی حقوق کارگران و رانندگان تابع قانون کار در هیأت مدیره شرکت مطرح و اجرایی شود.

سالاری افزود: کارگران و رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی، صرفاً به دنبال حقوق قانونی خود هستند و چیزی فراتر از حقوق قانونی نمی‌خواهند لذا درخواست می‌کنم هم ریاست شورا و هم شهرداری تهران این موضوع هرچه سریع‌تر این موضوع را پیگیری کنند تا مشکلات این قشر زحمتکش حل شود.